Wushu Kungfu Sanda Cumhuriyet Kupa Şampiyonası Malatya'da Yapıldı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Wushu Kungfu Sanda Cumhuriyet Kupası Şampiyonası İlimiz Yakınca Spor Salonunda Yapıldı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Wushu Kung Fu İl Temsilciliği 2022 faaliyet Programında yer alan 29 Ekim Cumhuriyet bayramı Wushu Sanda Cumhuriyet Kupası Şampiyonası ilimiz Yakınca Spor Salonunda Yapıldı Minik-Yıldız-Genç-Büyük kategorilerinde 80 Sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kupası" kapsamında Malatya  ilimiz de düzenlenen Yıldız Kızlar- Yıldız Erkekler, Genç Kızlar Genç Erkekler Wushu Kungfu Sanda Yarışmaya giren dereceye giren takımlar ödüllerini aldılar.

Program  29 Ekim Cumartesi günü Yakınca Spor salonun da Atatürk'ü ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ardından istiklal Marşı ile başladı. Türkiye  Wushu Federasyonu Malatya il temsilcisi Malik DİNÇ Konuşmasın da Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, aziz Türk milletinin fedakârlığı ile kazanılan büyük zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın mutluluk ve onurunu yaşıyoruz.

Dünden bugüne en büyük emanetimiz olan Türkiye Cumhuriyeti; kararlılığın, vatanseverliğin, aklın, birlikteliğin, inancın, bağımsızlığın simgesidir. Cumhuriyet; ayrıntıların, zenginliklerin ve hepimizin ortak paydasıdır.
Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyada, barışı ve huzuru ilelebet tesis edecek bir değerler bütünü olan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak olmanın onuruyla büyük Türk Milleti'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.


Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN