Başkan Budan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

HİMYACDER  Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100.Yılını Kutladı.

HİMYACDER Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, Cumhuriyet Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir dedi.

 Cumhuriyetimizin Türk milletinin istiklali ebedileşmiş, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır.

HİMYACDER Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Liderliğinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetin 100’ncü Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajında şöyle dedi.

Başkan  Budan, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz ve sevinçliyiz dedi.

 “Cumhuriyet; en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini zaferle neticelendiren milletimizin, şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. 

Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir dedi.

Bir çok imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedellerle kurulan Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır.
Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek; güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir.

HİMYACDER Genel Başkanı Ayşe Ece Budan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100’ncü yılını kutluyorum ve bu duygu  düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

HİMYACDER Genel Başkanı

Ayşe Ece Budan

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN