Başkan Karamam'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Büyük  Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karamam, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karamam, Mesajında, “Aziz Milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere en büyük hediyesi olan Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlarken, büyük bir millet olarak güçlü bir devlet olma yolunda yürümenin heyecanını yaşamaktayız. 

 
Başkan Abdulvahap Karamam, Binlerce yıllık tarihi boyunca dayatmalara ve esarete boyun eğmeyen milletimizin istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinde görülmemiş bir kahramanlık destanı ile zafere ulaşmıştır. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk Milleti’nin canı pahasına verdiği bu mücadele 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle adeta taçlanmış ve tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.  

Cumhuriyetin kurulduğu ilk günden bu yana gerçekleştirilen atılımlar, ülkemizi bugün sadece bölgesinin değil, dünyanın yakından takip ettiği güçlü bir devlet haline getirmiştir.

 
 Başkan Karaman, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

 
Abdulvahap Karamam

BBP Malatya İl Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN