Yılmaz 'Asrın Afetinin 1. Yılında Afet İletişimi Sempozyumunda Konuşmacı Oldu

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlene “Asrın Afetinin 1. Yılında Afet İletişimi Sempozyumu”na Malatya’dan TİMBİR Malatya il Temsilcisi İskender Yılmaz da katıldı. Yılmaz sempozyumda, deprem felaketi sırasında ve sonrasında yaşanılanları bir gazeteci gözü ile anlattı.

       Sempozyum, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile AFAD Başkanı Okay Memiş’in açılış konuşmalarıyla başladı.


Programda, Afet İletişimi Yönetimi ve Koordinasyonu, Kriz iletişiminde Dezenformasyonla Mücadele, Afet iletişiminde Ulusal ve Yerel Medyanın Fonksiyonu, Doğal Afetlerde Kamu Yararına Yayıncılık ve Medya Etiği ile Sosyal Medya ve Yurttaş Gazeteciliği konuları ele alındı.

      Sempozyumda Afet İletişiminde Ulusal ve Yerel Medya oturumuna Malatya’dan Kernekhaber.com Genel Yayın Yönetmeni İskender Yılmaz da katıldı. Oturumun diğer katılımcıları ise şu kişilerden oluştu: Moderator: Prof. Dr. Zakir Avşar / Ankara Hacı Bayram

KONUŞMACILAR:

Mesut Onat/ BİK Genel Müdür Yardımcısı

Zeki Akbıyık / Anadolu Yayıncılar Derneği Başkan Vekili Mehmet Levent Özkurt / Telgraf Medya, İskender Yılmaz /  TİMBİR Malatya İl Temsilcisi Nazire Hanım Fırat / Adıyaman’da Halkın Sesi

              Yılmaz şunları şöyledi: “İletişim Başkanlığının düzenlemiş olduğu Asrın afetinin 1 yılında iletişim sempozyumuna katılım sağladık. İkinci oturumda söz aldık Malatya’mızda 6 Şubat 04,17 itibarıyla deprem sonrasında ve deprem anında yaşadıklarımızı, Malatya’daki deprem anını, arama kurtarmayı yapılan yardımları, bir gazeteci gözüyle anlatmaya çalıştım. İkinci depremden sonraki yapılanları, devletin STK’ların yapmış olduğu çalışmaları, yapmış olduğu faaliyetleri, daha sonra Malatya’mıza yapılan deprem konutları ile ilgili merkezde yapılan çalışmalarla ilgili kısa, kısa da olsa bilgiler aktardım.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN