CHP'li Karakuş , Eskimalatya Merkez ve Çatyol konteyner çarşı ziyaretlerinde esnafla buluştu

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

31 Mart 2024 Yerel seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş seçim çalışmaları kapsamında Eski Malatya Merkez ve Battalgazi ilçesine Bağlı Çatyol  konteyner çarşıda hizmet veren esnaflarla bir araya geldi.

Gerçekleşen ziyarette esnafların sorun ve sıkıntılarını dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş ,’’6 Şubat’ta yaşamış olduğumuz depremin yarası hala ilk günkü gibi taze, acısı ilk günkü kadar büyük. Depremin yıldönümünde tekrar tüm hemşehrilerimizegeçmiş olsun . Yaşadığımız büyük felaketin üzerinden tam bir yıl geçmiş olmasına rağmen esnafımızın mevcut sıkıntılarına şahit olduk. Esnaf Sıkıntılarını anlattı, taleplerini bize iletti.Konteyner çarşının olmazsa olmazı lavabo ve çöp konteynerları maalesef yok. Çatyol konteyner çarşı kurulmuş ama hizmet ve ihtiyaçlar adeta unutulmuş durumda. CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş olarak buradan Battalgazi ilçesinde yaşayan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Battalgazi için Projemiz hazır ekibimiz hazır biz hazırız.Battalgazi de vatandaşların desteği ve teveccühü ile göreve gelirsek, herkese eşit şekilde hizmet vereceğiz. Her zaman ve her şartta vatandaşlarımızın yanında olacağız’’dedi.​

Eskimalatya Merkez esnaf ziyaretinde de esnaf ve vatandaşlarla  bir araya gelen CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş, ’Eskimalatya meydanında bulunan Esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Battalgazi ilçemize hizmet  için biz hazırız.Mevcut sıkıntıların farkındayız ve öncelikli sorunları gidermek için projelerimiz hazır. Hemşehrilerimizin desteği ile inşallah göreve gelirsek depreme dayanıklı yapılar inşa edeceğiz ve vatandaşlarımıza en yakın zamanda iş yeri ve konutlar yapacağız. ‘6 Şubat depremin izlerini hep birlikte saracağız’ şeklinde konuştu.

 

2024 Yerel seçimler öncesinde  Malatyacaddelerinde sadece Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ‘in afişlerinin olduğuna  dikkat çeken CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Karakuş,’’ iktidar Partisinin tüm imkanlarını kullanıyorlar. Bu durum  haksız bir rekabettir’’dedi.

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen kent olan Hatay'da yaptığı konuşmayı da değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi CHP Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Karakuş ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Bak şu anda Hatay garip kaldı."sözleri iledeprem bölgesinde ki vatandaşlar tehdit ediliyor ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN