Yeşilyurt'u Türkiye Yüzyılına Yakışan Yatırımlarla Geleceğe Hazırlıyoruz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2019 ile 2023 yılları arasında Yeşilyurt İlçesinde hayata geçen 100 yatırımı ve devam eden projeleri, ‘100’ncü Yıla Yakışan 100 Yatırım’ adı altında düzenlenen bilgilendirme toplantısında AK Parti İl Başkanı Namık Gören ile İl Yönetim Kurulu Üyelerine anlattı. Başkan Çınar, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’ncü yılına yakışan 100 yatırımla birlikte Türkiye Yüzyılına uygun bir Yeşilyurt inşa etmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

       ‘Tarih, Kültür, Gastronomi ve Tarım’ kenti olan Yeşilyurt’u kentsel dönüşüm projelerinden alt ve üst yapı yatırımlarına, sosyal, sportif ve kültürel mekânlardan tarımsal yatırımlara, toplumun tüm kesimlerine hitap eden sosyal sorumluluk projelerinden çocuklara, gençlere, kadınlara ve dezavantajlı grupların hayat standartlarını yükseltecek hizmetlere kadar her alanda Yeşilyurt’a hizmet eden Mehmet Çınar Başkanlığındaki Yeşilyurt Belediyesi, Cumhuriyetimizin 100’ncü Kuruluş Yıldönümüne 100 yatırımla giriyor. 

       Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde Gündüzbey Sosyal Tesislerinde gerçekleşen sunum toplantısına; AK Parti İl Başkanı Namık Gören, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sinan Özhüsrev, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav katıldı.

       2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde vatandaşlara taahhüt ettiği 45 vaadinin tamamını gerçeğe dönüştürüp geride kalan dönemde güncel reel piyasa değeri 1 Milyar 746 Milyon 181 bin TL.’yi bulan 100 yatırımın altına imza atan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ‘100’ncü Yıla Yakışan 100 Yatırım’ bilgilendirme toplantısında AK Parti İl Başkanı Namık Gören ile İl Yönetim Kurulu Üyelerine ağırlayarak, 2019 yılından bugüne kadar yapılan tüm hizmetleri rakamsal boyutlarıyla anlattı.

       Cumhuriyetimizin 100’ncü kuruluş yıl dönümüne Yeşilyurt Belediyesi olarak 100 yatırımla girecek olmanın heyecanını yaşadıklarını dile getiren Başkan Çınar, geride kalan dönemde ayrıca güncel reel piyasa değeri 1 Milyar 948 Milyon 428 Bin TL. olan devlet yatırımlarıyla birlikte Yeşilyurt’un bölgede tercih edilen ilçeler arasında ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

       Başkan Çınar konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, AK kadroların destekleriyle "Hep Yeni Hep İleri" vizyonuyla Türkiye Yüzyılı'na doğru emin adımlarla yürüdüklerinden bahsederken, göreve geldikleri günden bugüne kadar Yeşilyurt’un tarihine ve kültürüne yakışan hizmetlerde bulunduklarını, ilçenin var olan güçlü potansiyelini ön plana çıkartmaya gayret ettiklerini ifade etti.

       Yaptıkları hizmetlerle ‘Herkesin ve Herkesimin Belediyesi’ olma sorumluluğunu yerine getirdiklerini, toplumun tüm kesimleriyle birlikte el ele vererek Malatya ve Yeşilyurt’un her alanda kalkınması ve değişimi için 7/24 çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti İl Başkanlığına getirilen Namık Gören Başkanımız ile İl Yönetim Kurulumuzda yer alan dava arkadaşlarımızı öncelikle tebrik ediyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. 

       Bizler hep birlikte el ele vererek Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü ve müreffeh bir Türkiye için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta AK Parti Milletvekillerimiz ve teşkilatımızın tüm mensuplarıyla uyumlu ve koordineli çalışarak şehrimize ve ilçemize en güzel hizmetlerin gelmesi için ekibimizle birlikte mücadele ediyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar toplumun tüm kesimleriyle birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde çalışmaya özen gösterdik. 2019 yılındaki seçimlerde vatandaşlarımıza 45 vaatte bulunmuştuk, geride kalan sürede her günümüzü çalışarak koşturarak geçirerek tüm sözlerimizi yerine getirmenin huzurunu yaşadık. 

       Pandemi süreci ve doğal afetlere rağmen çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüp, vaatlerimize 55 yeni proje daha ekleyerek Cumhuriyetimizin 100’ncü kuruluş yıldönümüne 100 yatırımla girecek olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. ‘100’ncü Yıla Yakışan 100 Yatırım’ diyerek devam ettirdiğimiz sunum ve bilgilendirme toplantımızda misafir ettiğimiz AK Partimizin İl Başkanına, Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeleri ile AK davaya gönül veren bütün büyüklerimize ve kardeşlerimize bugüne kadar ki destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

        2019 ile 2023 yılları arasında güncel reel piyasa değeri 1 Milyar 746 Milyon 181 bin TL.’ olan 100 yatırımı Yeşilyurt’lularla buluşturduklarını hatırlatan Başkan Çınar, “29 Ekim 2023 tarihinde Cumhuriyetimizin 100.Kuruluş Yıldönümünü büyük bir gururla kutlayacağız. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta Yeşilyurt’a kazandırdığımız 100 yatırımla 100’ncü Kuruluş Yıldönümünü kendi adımıza daha anlamlı ve özel hale getirmiş olacağız

        Yeşilyurt’un kültürüne, tarihine ve geçmişine yakışan, var olan güçlü potansiyelinin ön plana çıkmasını sağlayan bütün yatırımları birlik ve beraberlik içerisinde gerçeğe dönüştürdük. Kendi yatırımlarımızın yanı sıra güncel reel piyasa değeri 1 Milyar 948 Milyon 428 Bin TL. olan devletimizin yatırımlarıyla birlikte ilçemizin var olan eksikliklerinin çözüme kavuşmasında çok ciddi adımlar atılmıştır. Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve Genel Müdürlüklerimize bu önemli eserlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak 2019 ile 2023 yılları arasında 36 milyon 966 bin TL. maliyetinde 16 adet Gençlik ve Spor yatırımı, 133 milyon 141 bin TL. maliyetinde 51 adet Park ve Sosyal Tesis yatırımı, 18 milyon 158 bin TL. maliyetinde 12 adet Kültür ve Sosyal İşler yatırımı, 277 Milyon 906 bin TL. maliyetinde 10 adet Çevre ve Şehircilik yatırımı, 18 Milyon 702 Bin TL. maliyetinde 11 adet Turizm yatırımı olmak üzere toplamda 484 Milyon 875 Bin TL., güncel reel piyasa değeri 1 Milyar 746 Milyon 181 bin TL. olan 100 adet yatırımı Yeşilyurt’a kazandırıp, hedeflerimizin üzerine çıktık.

        Beylerderesi Şehir Parkımızla, kentsel dönüşüm projelerimizle, sayısı 235’e ulaşan parklarımızla, alt ve üst yapı yatırımlarımızla, açılan yeni imar yollarımızla, tarımsal hizmetlerimizle, gençlik yatırımlarımızla, sosyal, kültürel ve yeni nesil spor sahalarımızla, müzelerimiz, bilgi evlerimiz ve gençlik merkezlerimizle, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal  yardımlaşma hizmetlerimizle, meslek edindirme kurslarımız ve her yaştan vatandaşımıza hitap eden organizasyonlarımız ve kültürel etkinliklerimiz ve hayatın her alanına dokunan kaliteli hizmetlerimizle ilçemizin bugünlerine ve yarınlarına yönelik güzel hizmetler yapıyoruz

        Bizim öncelikli gayemiz; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlatılan Türkiye Yüzyılı Vizyonuna uygun yatırımlarla donatılan bir Yeşilyurt’u gelecek nesillere emanet etmektir. Milletvekillerimiz ve AK kadroların destekleri, şahsım ve ekibimizin yoğun çabaları neticesinde gerçeğe dönüşen 100 yatırımla bu vizyona uygun bir ilçe oluşturma noktasında çok önemli adımlar attık, bölgemize değer katan yatırımlarımıza her geçen gün bir yenisini daha ekledik.

        Bundan sonrada devam eden yeni projelerimizle birlikte bu hedefe ulaşmak içinde canla başla gece gündüz demeden çalışmaya ilk günkü aşkla devam edeceğiz. ‘Hep Yeni Hep İleri’ anlayışından aldığımız güç ve ilhamla birlikte hizmet çıtasını daha ileri bir seviyeye ulaştırma gayretinde olacağız. AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarıyla aramızdaki uyumlu ve koordineli çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte de devam ettirip şehrimize ve ilçemize yeni yatırımların gelmesi için üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye devam edeceğiz. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz temaslarda bizlere desteklerini esirgemeyerek Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler nezdinde yaptığımız görüşmelerin verimli geçmesini sağlayan AK Parti Milletvekillerimize ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. 

       Bugüne kadar ki 100 yatırımın hayata geçmesinde katkılarını eksik etmeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Parti Genel Merkezimize, Yerel Yönetimler Başkanlığımıza, Bakanlarımıza ve Bürokratlarımıza da şahsım ve tüm hemşehrilerim adına saygı ve şükranlarımı iletiyorum.

       Tabii ki burada önceliğimiz deprem yaralarının sarılması ve şehrimizin yeniden ayağa kalkmasıdır. Bizler bir yandan şehrimizin inşa ve imar sürecine bütün imkânlarımızla destek sunarken diğer taraftan şu anda devam eden yatırımlarımızı tamamlayıp hizmete sunmak için yoğun bir süreçten geçiyoruz. Milletimize hizmet ederken asla yorulmuyoruz, çünkü biz işimizi gönülden ve severek yapıyoruz, vatandaşlarımız her şeyin en iyisi ve en güzeline layıktır.” diye konuştu.

       Yapılan bilgilendirme toplantısından dolayı teşekkürlerini sunan AK Parti İl Başkanı Namık Gören ise, Yeşilyurt’a yapılan hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN