Yazıcı, Bir Gün Çok Şeyi Değiştirebilir

Hanımefendi Hanife Yazıcı, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, Erman Ilıcak Fen Lisesinde düzenlenen 'Bir Gün Çok Şeyi Değiştirebilir' isimli projenin açılış törenine katıldı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Hanımefendi Hanife Yazıcı, 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, Erman Ilıcak Fen Lisesinde düzenlenen “Bir Gün Çok Şeyi Değiştirebilir” isimli projenin açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Hanımefendi Hanife Yazıcı’nın yanı sıra Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak ve beraberindeki heyet katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Seyid Çiftçi  ve Eğitimci Ebe Arzu Şarıçam’ın konuşmalarıyla devam etti.

Kanser haftası münasebetiyle düzenlenen programda; kanserin ihmale gelmeyeceği, vatandaşların bu hastalığa yakalanmamaları için gerekli önlemleri almaları gerektiği ifade edildi. Aynı zamanda devletimizin yanı sıra kanserle mücadele alanında kurulan Sivil Toplum Kuruluşlarının ve kanserin önlenmesine, erken teşhis ve tedavilerin en doğru şekilde yapılmasına yönelik çalışmalar yürüttüğü belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN