Doğayı Sevelim Ve Koruyalım - AZİZ ALICI

Doğayı Sevelim Ve Koruyalım


İnsanlar canlı varlıklardır ve diğer canlılarla beraber dünya üzerinde hayat sürmektedir. İnsanların yaşadığı dünyanın zenginliği sahip olduğu doğasıdır. Doğa insanı içinde barındırır onu besler, büyütür ve türlü türlü ihtiyaçlarına cevap verir. İnsanı bu denli koruyan ve tüm zenginliği ile ona hizmet eden doğayı koruma onu güzelleştirme görevi de insana düşmektedir.

 

Doğa ancak insanın koruması ile varlığını sürdürebilmekte ve insana hizmet etmeye devam edebilmektedir. İnsan doğayı sevdiği ve koruduğu sürece doğa daha da zenginleşerek güzelliklerini sunmaktadır.

 

Ülkemiz doğal güzellikler bakımından oldukça zengin bir ülkedir ve insanımız hem bu güzelliklerden nasibini almakta hem de onu korumaya ve sevmeye devam etmektedir. Bazen insanların hırsları ve çıkarları doğaya zarar vermeye kadar gidebilir ancak doğanın farkında olan ve onu gerçekten seven insanlar olduğu sürece varlığını sürdürmeye devam edecektir.

 

Bizler de doğayı seven ve onu korumaya gönüllü bireyler olmalı ve her yerde her zaman doğanın öneminin bilincinde olarak hareket etmeliyiz.

 

Doğa yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz yerdir. Doğayı oluşturan birçok etken vardır. Bunlar yeryüzü, gökyüzü, ormanlar, denizler gibi unsurlardır. Bunların dengesini bozan ve tekrar düzelten insanlardır.

 

Bu nedenle doğaya sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmak, ülkemize sahip çıkmak geleceğe güvenle bakmaktır.

 

DOĞAYI SEVELİM, KORUYALIM VE MUTLU OLALIM.

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
16Eyl

Doğa ve Marmaris

29Oca

Doğayı Sevelim Ve Koruyalım