Vali Yazıcı'dan Arapgir İlçesine Ziyaret

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

        Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Malatya’ya gelen Vali Ersin Yazıcı ilçe gezileri kapsamında Tarihi geçmişiyle Doğal dokusuyla Kadim ilçelerden Arapgir ilçesine ziyarette bulunarak incelemelerde bulundu.

       Ziyaretler kapsamında geldiği Arapgir ilçesinde Arapgir Kaymakamı Fikri Badioğlu ve Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu tarafından karşılanan Malatya Valisi Ersin Yazıcı Arapgir belediyesini ziyaret ederek başkan Haluk Cömertoğlu’ndan Belediye çalışmaları,  yatırımları ve ilçenin son durumu hakkında değerlendirme ve istişarelerde bulundu.


             Malatya Valisi Sayın Ersin Yazıcı Belediye ziyareti sonrası  İlçe Kaymakamı Fikri Badioğlu Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve J. Kd. Alb. Ercan Altın ile birlikte Eski Bakanlardan Metin Emiroğlu’nun babasına ait tarihi özelik taşıyan, Arapgir’deki 180 yıllık taş, ahşap ve kerpiç karışımlı konağı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 
         Arapgir ilçesinde ticari faaliyetlerini sürdüren esnaflara ziyarette bulunan Malatya Valisi Ersin Yazıcı beraberinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve protokol üyeleriyle esnafların sorun ve taleplerini dinledi

          Arapgir ilçesinin önemli değeri Asım Külah Yaşam Evini ziyaret eden Malatya Valisi Ersin Yazıcı’ya Arapgir Belediye Başkanı ilçenin tarihi ve dokusu hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
 
         6 Şubat depremler sonrası evleri ağır hasar gören Arapgirli vatandaşlar için  TOKİ tarafından yapımına başlayan 198 konutun inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Yazıcı yetkililerden bilgi aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN