Vali Ersin Yazıcı'nın Hanımefendi Hanife Yazıcı 'Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme' Adlı Söyleşi Programına Katıldı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Hanımefendi Hanife Yazıcı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde düzenlenen “Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme” konulu söyleşiye katıldı.
Programa; Ganizon Komutanı Tümg. Tuncay Altuğ’un eşi Ayşe Altuğ, Vali Yardımcısı Osman Kural’ın eşi Ceyda Kural, Vali Yardımcısı Reşit Özer Özdemir’in eşi Fatoş Özdemir, Vali Yardımcısı Abdulselam Bıçak’ın eşi Gizem Bıçak, Vali Yardımcısı Bilal Basri’nin eşi Suzan Basri, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar’ın eşi Esma Savar, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın eşi Feray Çankal, Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın’ın eşi Mukaddes Altın, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Ali Sait Çeçen, Doç. Dr. Bahadır Köksalan katıldı.
Yirminci yüzyıldan bu yana, dünya sosyal, ekonomik ve kültürel olarak çok önemli değişim ve dönüşümler yaşamaktadır. Bununla beraber dijital teknolojideki gelişmeler; toplumsal, ekonomik, bilimsel ve politik birçok alanda olduğu gibi toplumun en temel kurumlarından biri olan ailenin fertlerini ve yapısını büyük ölçüde değiştirmiştir. Aile içinde teknolojinin kullanımı, yeri ve önemi farklı bir şekilde algılanmaktadır. Bu bağlamda hızla yaygınlaşarak aile hayatının temel bir unsuru hâline gelen dijital teknolojilerin ailede yarattığı köklü değişim; ebeveyn, çocuk ve dijital iletişim açısından irdelenmektedir.
Çevre ve iklimin değişimi karşısında yaşlanan bir dünyada hayatlarını devam ettirmeye çalışan bireyler; yer, zaman, yaş, eğitim düzeyi gibi her türlü kısıtlamayı ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Bu doğrultuda faaliyet gösteren kurumlar, sosyal kalkınma ve sosyal refahı temel alarak, iş birliği içerisinde aile yapısını hayat boyu gelişime ve öğrenmeye açık hale getirmektedir.    
 Hanımefendi Hanife Yazıcı’nın, Doç. Dr. Bahadır Köksalan’a teşekkür belgesini takdim etmesiyle birlikte program sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN