Vali Ersin Yazıcı'nın Eşi Hanife Yazıcı Kernek Külliyesindeki Atölyeleri Gezdi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

             Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kernek Külliyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

           Kahvaltı programında Hanımefendi Hanife Yazıcı’ya; Garnizon Komutanı Tümg. Tuncay Altuğ’un eşi Ayşe Altuğ, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar’ın eşi Esma Savar,İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın eşi Feray Çankal ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın’ın eşi Mukaddes Altın eşlik etti.

Akabinde Hanımefendi Hanife Yazıcı ve beraberindeki heyet, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kernek Külliyesinde faaliyet gösteren; Nene Hatun, Amine Hatun, Hayme Hatun ve Rabia Hatun atölyelerini ziyaret ederek, kursiyer ve usta öğreticilerle sohbet edip kursiyerlerin ellerinde hayat bulan ürünleri ve hediyelik eşyaları inceledi.

          Vatandaşların sosyal gelişimine katkıda bulunan atölyelerin, istihdam sağlamak konusunda da çeşitli imkanlar sunduğunu belirten Hanımefendi Hanife Yazıcı “Atölyelerde ev kadınlarının sosyalleşmeleri ve aile ekonomilerine katkıda bulunmaları, sanatsal bilgi ve becerilerini geliştirmeleri ve yeteneklerine uygun alanlara yönlendirilmeleri amaçlanmaktadır.” dedi.

        Ardından Kernek Külliyesi Kadın Kültür ve Spor Merkezinde bulunan çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

        Program, fotoğraf çekiminin ardından Hanımefendi Hanife Yazıcı’nın atölyeye katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür etmesiyle son buldu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN