Tüfenkci, Malatya Şeker Fabrikası'nı ziyaret etti

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

-Tüfenkci: “Şeker Fabrikamız Malatya’nın sanayisi ve ticareti için çok önemli”

AK Parti Malatya Milletvekili, MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, Malatya Şeker Fabrikasını ziyaret ederek, pancar alım kampanya dönemine dair açıklamalarda bulundu. 

Tüfenkci, Şeker Fabrikası’nın Malatya’nın tarımı ve hayvancılığı içine önemine dikkati çekerek, “6 Şubat depremini en ağır şekilde yaşayan Malatya’mızda depremin ilk gününden itibaren depremzedelere kucak açan Malatya Şeker Fabrikamız hem Malatya’nın sanayisi için, hem ticareti için, hem de bölge için önemli yatırımlardan birisi. Bu anlamıyla sağladığı istihdam ve katma değerin yanında pancar tarımına ve hayvancılığa önemli katkılar sunuyor. 
Bu kampanya döneminin hem Malatya Şeker Fabrikamıza, hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

Depremden sonra üretimi sürdürmek zor. Bu anlamıyla Şeker Fabrikamızın kapasitesinin yüzde yüzünü kullanabilir hale getirmesi, işçi eksikliklerini gidermesi ve maksimum verim alması oldukça önemli.

Göreve yeni başlayan Sayın Müdürümüze hayırlı olsun dileklerimizi iletip, yeni kampanya döneminin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN