Milletvekili Aday Adayı Samanlı'dan STK'lara Ziyaretler

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Aday Adayı Mesut Samanlı, Adaylık sürecini ilan ettikten sonra ardı ardına ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyor.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Aday Adayı Mesut Samanlı, Adaylık sürecini ilan ettikten sonra ardı ardına ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyor. Ziyaretlerinin startını şehitleri ziyaret ederek veren Samanlı, tüm şehit yakınlarından da helallik almayı ihmal etmedi. Son olarak Sivil Toplum Kuruluşları’na ziyaretler gerçekleştiren Samanlı; vatandaşlar ile STK’ların çatısı altında bir araya gelmeye devam ediyor.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi ziyareti ile başlayan Samanlı; Malatya Gazi ve Şehit Aileleri Derneği’ni, Malatya Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği’ni, Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi’ni ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Burada vatandaşlar ile bir araya gelen ve seçim süreci hakkında değerlendirmeler yapan Mesut Samanlı; dernek üyelerinin ilgi ve alakasından ötürü duyduğu haklı sevinci ve gururu paylaştı. Samanlı’nın konu ile ilgili açıklamaları şöyle;

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ DURDURULAMAZ

“Yakın zamanda halis bir göreve talip olmamızdan müsebbip, Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı görevimizden istifamızı istemiştik. Kutlu yola çıkmadan evvel; vatanımızın dimdik ayakta durmasının yegane gerçeği olan şehitlerimizin nurlu kabirleri ziyaret ettik. Yakınlarıyla, eşleriyle, anne-babalarıyla, evlatlarıyla helalleşmeden bu göreve talip olmak elbette bizlere yakışmazdı. Bu yüzden muhtevası şehitlerimiz ve gazilerimiz olan tüm kapılardan geçmeyi, tüm çehreleri görmeyi, tüm sesleri duymayı ve hoş kelamlarından nasiplenmeyi ilke edindik. Oldukça verimli ve başarılı geçen bir süreçti. Tüm dernek yönetimlerimizin ve hepsi birbirinden kıymetli ailelerimizin Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı oldukça ilgili ve destekleyici bir kisveye büründüklerine müşahit olduk; elbette bunun temel sebebi bizim kendileri hakkındaki samimi hassasiyetimize itibar ediyor olmalarıdır. Herkesin bildiği ve zikrettiği tek gerçek; ‘Milliyetçi Hareket Partisi Durdurulamaz’ gerçeğiydi. Vatandaşlarımızın bunu sandığa yansıtacakları ve tüm fitne ehlini o sandıklarla birlikte tarihe gömecekleri hakikati bir kez daha yüreklerimize su serpti.”

Buradaki ziyaretlerinin ardından Büyük Türk Dünyası Federasyonu Malatya İl Başkanlığı’ndan gelen davete icabet eden ve burada vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle onore olan Samanlı, tüm sevenleriyle oldukça uzun soluklu bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

DUALARLA KARŞILANAN SAMANLI’YA SEVGİ SELİ

Birlik ve beraberliğin önemini vurgulamaya binaen, ‘Aziz Milletim Sıra Sende’ temalı buluşmalar gerçekleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Aday Adayı Mesut Samanlı; Malatya’da yaklaşık 30.000 civarında Bingöllü’yü temsil eden bir dernek olan Malatya Bingöllüler Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Burada Malatya’da yaşayan Bingöllü vatandaşlarla bir araya gelen Samanlı; kendisini hayır dualarla karşılandıkları için tüm Bingöllülere teşekkürlerini iletip; yönünü bu kez yaklaşık 100.000’e yakın Elazığ-Baskilli vatandaşımızı temsil eden Malatya Baskilliler Derneği’ne çevirdi. Samanlı, burada bir dizi istişare toplantısı gerçekleştirdi. Gakkoşlardan tam destek almanın kendisini onore ettiğini bildiren ve bundan dolayı haklı bir gurur yaşadığını belirten Samanlı, misafirperverlikleri için de ayrıca müteşekkir olduğunun altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN