MİAD Çocuk Evleri Sitesindeki Çocuklara Yönelik Program

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği devlet koruması altında yetişmiş bireyler tarafından kurulmuştur. Devlet koruması altında yetişen bireylerin standartları yüksek ve kalteli bir yaşam sürdükleri bir dünya vizyonuyla rol model çalışmaları yürütmektedir.

Dernek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Yazıhan Belediye Başkanı Sayın Nevzat Öztürk’ün ev sahipliğinde, Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü Miad Çocuk Evleri Sitesinde devlet koruması altında bulunan çocuklar ile birlikte program gerçekleştirdik. Çocuğun el, kol, sırt ve karın kaslarının ve motor sisteminin gelişmesine de yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlanan at binme etkinliği düzenlenmiştir. Başkan ÖZTÜRK, “deprem felaketinden sonra beni memnun eden güzel bir tablo ile sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içindeyim. Bizler her zaman sizlerle birlikte ve sizlerin yanında olacağımızı, devletin olduğu yerde kimse kimsesiz olmayacağını, bunun bir başlangıç olduğunu belediyemizin kapılarının sizlerle yapılacak her türlü etkinliğe açık olduğunu” belirtti.

Program kapsamında Yazıhan Atlı Cirit Kulubünde, Yazıhan Atlı Cirit Kulübü Başkanı Nihat YILDIZ ve Tahsin GÜLER ve kulüp yöneticilerinin misafirliğinde at binen çocuklar güzel ve eğlenceli vakit geçirdiler. Kendiside devlet koruması altında yetişen kulüp başkanı YILDIZ. “uzun yıllardır faaliyet gösteren Atlı Cirit Kulübümüz bölgenin en iyi kulüpleri arasında olup ata mirasını ve geleneğini yeni kuşaklara aktarmak için çalışmaktayız. Bugün çocuklarımız ile birlikte vakit geçirmek bizleri ziyadesiye memnun etmiştir” dedi.

Malatya YADER Dernek Başkanı Mehmet ÇOLAK; “bizler devlet korumasında yetişmiş bireyler olarak çocuklarımıza destek olmayı kendimize görev addettik. Cumhuriyetimizin 100. Yılına girdiği bu dönemde çocuklarımıza Cumhuriyetimizin önemini anlatarak, devletin olduğu yerde kimsenin kimsesiz olmadığını hissettirmek ve rol model olmak için faaliyetler yürütmekteyiz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN