29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Malatya Oryantiring Yarışması Yapıldı

Cumhuriyetimizin 100. Yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Oryantiring Yarışması 21 Ekim Tarihlerin de Orduzu Pınarbaşı'nda yapıldı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Konu ile basın açıklaması yapan Türkiye Oryantiring Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Muhammet Kemal GÜLŞEN konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, aziz Türk milletinin fedakârlığı ile kazanılan büyük zaferin ardından kurulan Cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın mutluluk ve onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. 29 Ekim Cumhuriyet Kupasına katılım sağlayan tüm herkesi canı gönülden tebrik eder tüm sporcularımıza başarılar dilerim dedi.

Daha Sonrasında Malatya Gençlik Spor İl Müdürü Ebubekir KAYHAN söz alarak, Dünden bugüne en büyük emanetimiz olan Türkiye Cumhuriyeti; kararlılığın, vatanseverliğin, aklın, birlikteliğin, inancın, bağımsızlığın simgesidir. Cumhuriyet; ayrıntıların, zenginliklerin ve hepimizin ortak paydasıdır.
Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyada, barışı ve huzuru ilelebet tesis edecek bir değerler bütünü olan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak olmanın onuruyla büyük Türk Milleti'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyoruz.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Dedi

Program sonrasında dereceye giren sporcuların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kupasını Malatya Gençlik Spor İl Müdürü Ebubekir KAYHAN ve Şube Müdürü Murat İRTENİ Sporcuları tebrik ederek, kupalarını takdim etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN