Maskar, Akçadağ İlçemizdeki Sorunları Elbirliğiyle Çözeceğiz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar Akçadağ İlçe Mahallelerini gezerek sorunları ve talepleri istişare etmeye devam ediyor.

           Akçadağ’a hizmet borcumuz var diyen Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar beraberinde Genel Sekreter Tuğba Farımaz ile birlikte Mahalleleri gezerek vatandaşlarla bir araya gelmeye, sıkıntılara çözüm üretme aşamasında çalışmalara devam ediyor.


          Ziyaretler kapsamında Akçadağ Kömekavak mahallesinde ziyaretlerde bulunan AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Depremde büyük yıkımlarla karşılaşan Kömekavak mahallesinde halen enkazların kaldırılmamasından dert ynan Muhtar Hüseyin Yıldırım ve Mahalle sakinleri yetkililere kızgın olduklarını belirterek” Bize de yazık. Bizde bu memleketin insanlarıyız.” dedi.

MUHTAR YILDIRIM” AKÇADAĞ KÖMEKAVAK MAHALLESİNİN SORUNLARI NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

           6 Şubat Depremlerinde büyük hasar alan Akçadağ’ın Kömekavak Mahallesinde 53 ağır hasarlı, 30 Orta hasarlı ve 8 Hafif hasarlı evin halen enkazlarının kalkmadığını belirten Kömekavak Mahalle Muhtarı Hüseyin Yıldırım” Mahallemizde depremden dolayı büyük yıkım oldu. 

           53 Ağır hasarlı olmak üzere 30 adet Orta hasar ve 8 Tane de hafif hasarlı ev mahallemizde mevcut. Mahallemize sadece 8 tane konteynır geldi. Yol Asfalt dairesiyle konuşmamıza rağmen halen evlerin yolları yapılmadı. Hepsi stabilize. Asfalt olan yerlerde çukurdan geçilmiyor. Kış kapıda. Havalar soğumaya başladı. Bu kadar insanımız nasıl barınacak ve kışı çıkaracak onu da bilmiyoruz.

           Bizlerde bu memleketin insanlarıyız. Bizler bu muameleleri hak etmiyoruz. Hizmetlerin acilen gelmesini yetkililerin koltuklarından kalkarak yanımıza gelmelerini bekliyoruz. Ne haldeyiz gelip bizleri ziyaret ederek görsünler. Seçimden seçimlere gelip gitmesinler. 

AKÇADAĞDER’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

          Akçadağ ilçemizin her sorununda olduğu gibi bizlerinde sorun ve sıkıntılarında Akçadağder’in kıymetli Genel Başkanı Murat Maskar ve Yönetim Kurulunu daima yanımızda görüyoruz. Çok güzel çalışıyorlar. Birlik ve Beraberlik içerisinde tüm Akçadağ ilçemizi gezerek hemşerilerle buluşuyorlar. 

          Pandemi döneminde ve Depremlerden sonra sadece yanımızda AKÇADAĞDER’i gördük. Kendilerine teşekkür ediyor, Makamda koltuklarını meşgul eden seçilmişleri de yanımızda görmek istiyoruz” 

MASKAR” ELBİRLİĞİYLE BUNLARINDA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ” 

           Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar ,se” Akçadağ’a ve hemşerilerimize hizmet sözümüz var. İlk göreve geldiğimizde dediğimiz kelime” dedikodu yok. Hizmet var olacak” sözüydü. 

          Artık Akçadağ ilçemizde laf, söz yerine hizmet icraatı konuşulacak. Bu güzel ilçemizin Değerli insanlarına oturmak değil yanlarına giderek hizmet sunmak seçilmişlerin birinci öncelikli görevi. Halka hizmet Halka hizmet anlayışıyla çıktığımız bu yolda gidilmedik yer, ziyaret etmediğimiz hemşerimiz, çözülmedik sorun kalmayıncaya kadar mücadeleyi birlikte vermenin azmi ve gayreti içerisinde çalışıyoruz.

      Akçadağ ilçemiz her zaman devletinin, milletinin yanında olmuş Hemşerilerimiz memleketine ve yöresine faydalı olmuşlardır. 6 Şubat’ta ilçemizin tüm yerlerini gezdik. Hemşerilerimizle bir araya geldik ve gelmeye devam ediyoruz. İmkanlar ölçüsünde sorunlarının çözümüne katkı sunuyoruz. 

           Depremden dolayı yıkılan bazı yerlerde yaralar hızlı sarılırken bazı nyerlerde ise halen Kömekavak Mahallemizde olduğu gibi sorunlar devam ediyor. Bunların da acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. Sorunlar çözülmeyecek kadar büyük değil yeter ki koltuklarında oturanlar sahada bizler gibi vatandaşların yanında olsunlar. Geride durup uzaktan Akçadağ için gazel okumasınlar. Hemşerilerimizi ziyaret etsinler dinlesinler.

            Bu insanlar yetkililerden çok mu bişeyler istiyor.Sadece sorunlarının çözümünü istiyorlar. Akçadağ'ın her sorunu bizim sorunumuzdur. Milletimizin isteği bizim isteğimizdir. bunun mücadelesini hep birlikte vermek ve seslerini gerekli yerlere duyurmak için hemşerilerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN