Malatyalılardan Çankaya Belediyesine Çıkarma!

Ankara Malatya Dernekler Federasyonu Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner'i ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundular.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Hekimhan ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Çankaya Belediye Başkanımız Hemşerimize Güner Malatya'lı dernek üye ve yöneticilerden oluşan heyeti belediyenin meclis salonunda misafir etti.

 Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Kamil Göksu yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Öncelikle değerli başkanımıza bizleri kabul ettiği için kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Başkanımız seçim sürecinde biz Malatya'lılar olarak canla başla çalıştık. Atatürk'ün evinden, Cumhuriyet'in başkentinde bir hemşehrimizin seçilmesi bizleri gururlandırmıştır.

Başkan Kemal Göksu, Kendisini yalnız bırakmayacağız ve desteğimiz devam edecektir. Çankaya ülkemizde çok önemli ve bir o kadar da değerli bir ilçedir. Demokrasinin ve devrimlerin merkezidir. Böyle bir ilçenin belediye başkanının da Malatya'lı olması bizim için gurur vericidir." dedi.

Kalabalık bir Malatya'lı STK temsilcilerini ağırlamaktan ve hemşehrileri ile hasbihal etme fırsatını bulduğunu belirten başkan Hüseyin Can Güner ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Seçim zamanında beni yalnız bırakmadığınız gibi şimdi de beni yalnız bırakmadınız. Bu başarı hepinizdir.

Çankay Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner Sizlerle birlikte olmaktan bende gurur duyuyorum. Bundan sonra da bir çok etkinliklerde bir araya geleceğiz. Kahvaltı ve piknik etkinlikleri düzenleyeceğiz. Bağlarımızı daha da güçlendireceğiz. Sizlerden gelen tüm talepleri dikkate alacağız ve hızlıca çözeceğiz.

Bu konuda meclis üyemiz hemşehrimiz Hasan Bey tam yetkilidir. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek başarılara imza atacağız. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi. Gelen dernek temsilcileri gördükleri ilgiden memnun olduklarını belirttiler. Dernek faaliyetlerini etkin hale getirmek için başkan Güner'den yer tahsis edilmesi talebinde bulundular.

Başkan Güner bunu çözeceklerini belirttiler. Daha sonra gelen dernek temsilcilerine "Malatya kayısısı " ikram edildi. Bu tür toplantılarının devam etmesini talep ettiler. Topluca resim çektirildi. Ayrıca başkan Güner isteyenlerle de tek tek resim çektirdiler. Dernek temsilcileri başkana gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ettiler.

Haber: Ramazan BAYKARA / ANKARA

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN