Vali Yazıcı, Müzeyyen Ertürk Aile Sağlığı Merkezi'nin Açılış Törenine Katıldı

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever iş kadını Müzeyyen Ertürk tarafından Battalgazi-Sarıcıoğlu Mahallesinde yaptırılan 'Müzeyyen Ertürk Aile Sağlığı Merkezi' nin açılış törenine katıldı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Müzeyyen Ertürk Aile Sağlığı Merkezi açılış törenine; Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Talat Tabur, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk, kurum müdürleri, hayırsever iş kadını Müzeyyen Ertürk ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Vali Ersin Yazıcı” 32 yıllık mülki amir olarak sağlıkta güzel noktalara geldiğimizi müşahede edebiliyorum. Geçmiş yıllara oranla sağlıkta iyi bir seviyeye geldik. Bu sebeple sağlık çalışanlarımızın gayretle çalışmalarına devam etmelerini temenni ediyorum.

Malatya’ya, bu zorlu süreçte sağlık alanında katkıda bulunan Müzeyyen Ertürk’e teşekkür ediyorum. Zor zamanımızda bize uzatılan bir el vatandaşlarımız için büyük bir önem arz ediyor. Malatya olarak bu zor günleri hep beraber el ele atlatacağız. Birkaç yıl içerisinde çok daha iyi duruma geleceğiz. Bu memleket, bu millet, Müzeyyen Ertürk gibi hayırseverler olduğu müddetçe her zaman ayakta dimdik kalmaya devam edecektir. Böyle gönlü güzel insanların sayısını Rabbim artırsın. Biz şuna inanıyoruz, bu tür güzel işler yaptığınızda bereketiyle zaten size geri dönecektir.

Ben bir kez daha Müzeyyen Hanım’a İlimize Aile Sağlığı Merkezini kazandırdığı için ve onun nezdinde gönlü güzel insanlara teşekkür ediyorum. Allah yokluklarını göstermesin. Allah gönlü güzel hayırseverlerimizin sayılarını arttırsın." dedi.

Müzeyyen Ertürk Aile Sağlığı Merkezi, 4 hekimin hizmet verebileceği 270 m2 kapalı alana sahip olup, ilk etapta 2 aile hekimi ile görev yapmaya başlayacak ve Sarıcıoğlu Mahallesinde ikamet eden yaklaşık 10.000 vatandaşa hizmet verecektir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN