Malatya'da Tas Kayıp!

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA'DA TAS KAYIP!
Malatya’da koordinasyon eksikliği olduğunu ifade eden Bilal Yıldırım, yerel yöneticilerin adeta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a muhalif eylemlerde bulunduğunu ileri sürdü. Vekiller halkın sorunları yerine düğün davet peşinde…
Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım depremden sonra Malatya'da yaşanan sıkıntı ve problemler hakkında açıklamalarda bulundu. Malatya’da faaliyet gösteren basın yayın merkezlerini ziyaretinde açıklamalarda bulunan Yıldırım, Malatya'da ciddi bir koordinasyon eksikliği olduğunu ve bu koordinasyon eksikliğinden dolayı yaşanan problemlerin vatandaşa ve Malatya'nın geleceğine ağır faturalar kestiğini belirtti. 
MALATYA CİDDİ PROBLEMLER YAŞIYOR
Yıldırım, “6 Şubat depreminden sonra en ağır bilançoya sahip Malatya'mız maalesef koordinasyon eksikliğinden dolayı ciddi problemler yaşıyor. Bizler Cumhur İttifakı bileşeni Yeniden Refah Partisi olarak 14 ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 1. ve 2. tur seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Malatya olarak en büyük desteklerden birini verdik. Sayın Cumhurbaşkanımız depremden etkilenen şehirlerde adeta seferberlik ilan ederek bu şehirlerin yeniden kalkınması adına büyük çabalar sarf ediyor. Ancak yerel yöneticilerimizin ve bazı devlet kurumlarımızın Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarına muhalif bir takım eylemlerde bulunduğunu maalesef üzülerek takip ediyoruz” dedi.
Yerel yöneticilere, milletvekillerine ve devlet kurumlarına açıkça çağrıda bulunduğunu ifade eden Bilal Yıldırım, hemen çözülmesi gereken 6 sorun olduğunu açıkladı.
Yıldırım;
“1-Depremin üzerinden geçen yaklaşık 6 aydır halen daha kira, nakliye, barınma yardımı alamayan vatandaşlarımız var. 
2-Halen daha çadırlarda kalan konteyner başvurusu yapmış ancak konteyner verilmemiş vatandaşlarımız var. 
3- Çarşı merkezde iş yeri olmasına rağmen Malatya'nın uç noktalarında kurulan konteyner çarşılara yönlendirilen esnaflarımız var. Halen daha konteyner iş yeri alamamış esnaflarımız var. 
4-Dask tarafından halen daha ödemeleri yapılmamış vatandaşlarımız mevcut. 
5-Aylardır evlerinde olmayan vatandaşlara faturalar geliyor. 
6-Önce ağır hasar verilen daha sonra hafif ve orta hasara çevrilen binalara kim neye göre bu raporları veriyor? Göz göre göre olası şiddetli bir depremde yine kötü sonumuzu hazırlıyoruz. Buna kimler ne için ve neden müsaade ediyor?”

VEKİLLER DÜĞÜN DAVET PEŞİNDE
Bu 6 sorunun bir an önce yerel yöneticilerin ele almasını isteyen Yıldırım, “Bunlara benzeyen daha birçok sorun ve problem varken daha geçen aylarda meclise gönderdiğimiz vekillerimiz neden bu halkın sorunlarıyla ilgilenmek yerine Ankara'da orada burada düğün ve davetler peşinde koşuyorlar. Beyler bayanlar bakınız Malatyalı sizi Meclise Malatya'nın hakkını savunmanız ve halkın problemlerine çözüm üretmeniz adına gönderdi. Biz seçim döneminde bu zamanda vekil olmak ateşten gömleği giymek gibidir dedik. Şimdi sizler bu ateşten gömleği giydiniz hem de yüzde 68 gibi halkın büyük desteğiyle Meclise gittiniz. Ne oldu sizlere? Hani neredesiniz? Neden sizleri seçim dönemindeki gibi sokaklarda ve mahallelerde göremiyoruz?” diye ifade etti.

Yıldırım sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Bizler Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanlığı olarak şunu açıkça ifade etmek isteriz ki; Eğer Malatya'da tas kayıp ise o tası bulana kadar, milletvekillerini sokaklara indirene kadar, yerel yöneticiler sorumluluk alana kadar ve devlet kurumlarının doğru dürüst çalışma yapmasına kadar elimizden geldiğince Malatya halkının menfaatleri doğrultusunda bu işlerin takipçisi olacağız. Cumhur İttifakında olmamız hasebiyle diğer ortaklarımıza aman zarar gelmesin aman birbirimizi kırmayalım gibi bir hassasiyetti Malatya halkının rahata kavuşması adına göstermeyeceğiz. Buradan açıkça yerel yöneticilerimize ve milletvekillerimize çağrıda bulunuyoruz; Derhal, ivedi bir şekilde Malatya'nın sıkıntı ve problemlerine zaman harcayın”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN