Keskin'den Peynirciler Pazarı için davet ve esnafa fiyat uyarısı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, depremlerde işyerleri yıkılan peynirci esnafları için Sümer Park’ta kurulan Peynirciler Pazarının faaliyete başladığını belirterek, Malatyalıları burada alışveriş yapmaya davet etti.

Keskin, beraberinde Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer Park içinde depremde işyerleri yıkılan peynirci esnafı için tahsis edilen Peynirciler Pazarı’nı ziyaret etti.

Keskin, “Malatya halkımızı Sümer Park’ta bulunan Peynirciler Pazarımıza bekliyoruz. Peynirin, tereyağının ve çökeleğin en iyisini burada esnafımız satıyor. Vatandaşımız alışverişini esnafımızdan yaparsa, esnaf kalkınırsa Malatya kalkınır, Malatya’nın kalkınabilmesi içinde önce ticareti ayağa kaldırmamız lazım. Halkımız gönül rahatlığı ile buradaki esnafımızdan peynir ve tereyağını alıp tüketebilir. Bu pazarın kurulmasında bize destek olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a  ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu pazarımızın tozu, toprağı yoktur.” dedi.

Keskin, sokak arasında toz ve toprak içinde ticaretin ve alışverişin olamayacağını, bunun Malatya için uygun bir görüntü olmadığına da işaret ederek, “Yakında toz ve toprak içinde kalan tezgahları kaldıracağız. Artık biraz daha çarşımızı düzenlemek ve Malatya’nın var olduğunu göstermek zorundayız. Vatandaşımızın rahat ve uygun alışveriş yapacağı noktaları da oluşturuyoruz” ifadelerini kaydetti. 

Esnafları uygun fiyat konusunda uyaran Keskin şunları söyledi, “Esnafımız yüksek fiyattan kaçınmalı, yapmayın. Elinize fırsat geçince bunu kullanmak esnafımıza yakışmaz. Malatya yıkıldı, yerle bir oldu, kimse bir şey götürmedi.  Esnafımız kazancını eklesin, ama fahiş fiyatla da milletimize bir şey satmayın.  Çünkü bu da günah.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN