İyi Parti Gençlik Kollarından Türk Bayrağı Dağıtımı

İYİ Parti Malatya Gençlik Kolları Tarafından Türk Bayrağı Ve Atatürk'ün Bursa Nutku'nu Dağıttı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı Gençlik Kollarınca Malatya Park AVM önünde Atatürk’ün Bursa Nutku ve Türk Bayrağı dağıtımı yapıldı. Programa İYİ Parti Gaziantep Milletvekili ve Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörü Mehmet Mustafa Gürban ile İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Şerif Başkülekçi, İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, ilçe başkanları ve parti üyeleri de katıldı.


Program öncesinde bir açıklama yapan İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, son günlerde Türk Bayrağının yerine Hilafet Bayrağı kullanılması için yapılan algı girişimlerine karşı, İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı Gençlik Kolları bünyesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa Nutku ve Türk Bayrağını dağıtmak üzere alanlarda olduklarını belirtti. Daha sonra söz alan İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban ise Türk milliyetçilerinin üzerinde kurulan baskıyı kırmak ve Atatürk ilke ve inkılaplarından sapmaya varan girişimlere dur demek için bayrak ve Bursa Nutku dağıtım programına katıldıklarını dile getirdi.


İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı Gençlik Kolları Başkanı Avukat Oğuz Taner ise Türk Milliyetçiliğinin suç sayılmaya başlanıldığı bir dönemde, Türk Milletçiliğinin adresi olan İYİ Partililer olarak bayrak dağıtım etkinliği düzenlediklerini belirterek, Türkiye’de din üzerinden siyaset yapmaya çalışanlar Hilafet çağrısı yapmaktadır. Biz dinin siyasallaşmasına karşıyız ve burada laik cumhuriyetin bayrağı olan Türk Bayrağını Malatya halkına dağıtacaklarını söyledi. 
Konuşmaların ardından katılımcılar vatandaşlara Atatürk’ün Bursa Nutku ve Türk Bayrağını dağıttı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN