Başkan Yavuzkurt'un 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
Başkan Yavuzkurt mesajında, “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsuru olan basın mensupları, vatandaşlarımızın bilgi ve haber alma hakkının karşılanmasını sağlayarak vatandaşlarımızın bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde çok önemli bir görev üstlenirler.
Basın mensupları, aynı zamanda vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentilerini duyurarak önemli bir kamu hizmeti yapmaktadır.
Yerel basın mensupları, kamuoyunun beklentilerini yansıtmanın yanı sıra ilimizde hayata geçirilen projeleri, çalışmaları, etkinlikleri haber yaparak ilimizin sosyal, kültürel, ekonomik yönden gelişimine de katkı sağlamaktadır.
Basınımızın güçlenmesi, Malatya’nın güçlenmesi demektir. Bu yüzden yerel gazetelerimizin satın alınarak evlerimizde, iş yerlerinde, kahvehanelerde, çay bahçelerinde bulundurulması, internet haberciliği yapanların takip edilmesi,  yerel basınımızın güçlenmesi ve varlığını sürdürebilmesi için büyük önem taşır.
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına gece gündüz demeden fedakârca görev yapan tüm basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN