Başkan Akgün'ün '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin AKGÜN “’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Akgün açıklamasında;
“Gazeteci; dün olduğu gibi günümüzde de doğru, ilkeli ve tarafsız yayın adına emek veren basın çalışanlarının bütünüdür… 

Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarının merkezinde yer alan,  Aziz Milletimizin gür sesi olan gazeteciler; haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde, toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir.
Demokrasinin temel taşlarından olan basın; anayasal hakların teminat altına alınması sürecinde, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. 

Devletin işleyişindeki ana ekseni oluşturan kurumlarla vatandaş arasında bilgi akışını sağlayarak, demokrasinin korunmasında önemli, hassas ve kritik bir görev üstlenen gazeteciler; toplumumu doğru bilgilendirmek adına önemli ve hayati bir görev üstlenirken, kamuoyunun da vicdanını temsil ederler...

Halkın bilinçlenmesi, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir görev üstlenirler. 

Basın çalışanları, toplumun aydınlatılması sürecinde; farklı görüş ve düşünceleri objektif ve tarafsız yayın anlayışıyla yayınlarken, medeniyet tarihin hafızası olma yönünde, önemli ve hassas bir görev ifa eder…

Kamuoyunun bilgilendirilmesi görevini yerine getirirken, yönetilenler adına yönetenleri denetler,  toplumsal huzur ve barışın tesisinde önemli bir rol üstlenirler.

Basın çalışanları bu görevleriyle çok sesliliğe katkı sağlamakla birlikte aynı zamanda demokrasimizin de sağlıklı işlemesinde de önemli bir rol üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu ve üyeleriminiz adına; ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözüm sürecine, toplumun bütününü kucaklayan, somut ve zengin çözüm seçenekleri sunan, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü en içten duygularımla kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarına da Allah’tan (c.c.) rahmet niyaz ediyorum. 


Metin AKGÜN
Eğitim Bilim Uzmanı
Eğitimde Kaliteyi Geliştirme Derneği
 Yönetim Kurulu Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN