Başkan Yalçın'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Genç Partisi Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, Cumhuriyet Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir.

Başkanı Yalçın, Mustafa Kemal Atatürk Liderliğinde 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyetin 100’ncü Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajında şöyle dedi. Yalçın, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünü, büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz ve sevinçliyiz dedi.

 “Cumhuriyet; en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini zaferle neticelendiren milletimizin, şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir dedi.

 Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır.
Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek; güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve güçlü diplomasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir.


 Genç Partisi Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 100’ncü yılını kutluyorum ve bu duygu  düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

Ahmet Turan Yalçın
Genç  Partisi Malatya İl Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Metin Günel | 29 Ekim 2023 12:12

    Ağzına yüreğine sağlık BAŞKANIM

BUNLARA DA BAKIN