Başkan Güder, Hiç Kimse Açıkta Kalmayacak

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

           Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. Başkan Güder, AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er ile birlikte Göztepe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

          Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 31 Mart yerel seçimlerine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve ile birlikte Göztepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen mahalle toplantısına katılarak vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

BAŞKAN GÜDER: “HİÇ KİMSE AÇIKTA KALMAYACAK”
,
        Geldikleri günden itibaren hizmet üretmek için canla başla çalıştıklarını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Biz laf üretmeyeceğiz. Biz icraat üreteceğiz, hizmet üreteceğiz. Bunun örneği de geçmiş olduğumuz dönemler. Biz 103 muhtarımızla hep dayanışma içerisinde olduk. Herkesin derdi mahallesine ‘Hizmeti biraz daha nasıl fazla götürebilirim’ oldu. 

          Göztepe, Battalgazi’nin yenilenebilir, kentsel dönüşüm yapılmaya uygun olduğu mahallelerimizden bir tanesi. Biz de özellikle buradaki imar çalışmalarımızı bitirdik. Bu bölgedeki insanların sosyal tesislerden istifade edebilmesi amacıyla yüzme havuzu inşa ettik. Yaklaşık bir yılı aşkındır bu yöredeki evlatlarımız farklı yönlere kanalize olmasınlar, buralardan istifade etsinler diye her mahalleye dokunmaya çalıştık. AK Parti’nin her zaman hizmet ürettiğini, Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet üreten insanlara emaneti teslim ettiğini biliyoruz. 

         Kentsel dönüşümün olacağı mahallelerden bir tanesi de Göztepe Mahalle’miz. Başlangıçta burada bir alan belirledik. İlk etapta 1000 tane konut yapacağız. Tabii arkası gelecek. Arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar. İhtiyaç 2 bin ise 2 bin, ihtiyaç 5 bin ise devletimizin desteğiyle, belediyemizin, büyükşehirin desteğiyle konut ihtiyacını karşılayacağız.

              Biz sahadayız. Muhtarlarımızla, esnafımızla, mahalleliyle sık sık bir araya geliyoruz. Bizim öncelikle çarşıya ihtiyacımız vardı. Hızlı bir şekilde çarşımıza başladık. Çarşımız hızlı bir şekilde 2025’in yazında teslim olacak. Ve hemen akabinde de kentsel dönüşüm; Battalgazi’de 21 noktada bu kentsel dönüşümü başlattık.

               Bizim büyük arzumuz yerinde dönüşüm yapmak. Şehrin dışında konut yapmak yerine konutlarımızı yerinde yapalım, yerinde dönüşümü sağlayalım istiyoruz. Bakanlarımız Malatya’ya geliyorlar. Battalgazi’ye ilavelerle 25 bin konut hatta ‘siz isteyin 40 bin konut yapalım’ sözünü aldık. Biz de belediye olarak bunun altlıklarını, hepsini hazırladık. 

         Kısa sürede kazmayı vurup Cumhurbaşkanımızın sayesinde hiçbiriniz açıkta kalmayacak. Buna kesinlikle kani olun. Sami Başkan’ımız da bu işi yapabilecek en iyi kişilerden bir tanesi. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik’. Yani hizmet etmeye geldik. Hizmetlerin üzerine ekleyerek sizlerle hizmetleri buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Gören: “Yılmayacağız, Yorulmayacağız, Çalışacağız”

           AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, “Sizlerin verdiği destek ile bugüne kadar 2001 yılından itibaren milletin değerleri, milletin parası, milletin hizmetine amade oldu. 

           6 Şubat tarihinde yaşadığımız asrın felaketiyle birlikte kimimiz evlerimizi, kimimiz iş yerlerimizi, kimimiz her ikisini birden kaybetti. İlimizde bulunan toplam yapı stoğumuzun üçte biri yok oldu. Bu süreç içerisinde çok titiz bir aday tespit çalışmaları yapıldı. 

          Deprem bölgeleriyle ilgili daha hassas bir çalışma yürütüldü. Yürütülen çalışma bundan sonraki dönemde depremin yarattığı izleri, yaşattığı hasarları verdiği zararları giderebilecek sağlıklı bir ekip oluşturmak yönündeydi. 

         Malatya’da yaşanan sıkıntıların tamamını giderme noktasında tek bir vatandaşımız geçici barınma merkezlerinde kalmayana kadar yılmayacağız, yorulmayacağız, çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

SAMİ ER: TECRÜBELERİMİZİ MALATYA’MIZDA KULLANACAĞIZ”

         AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, “Cumhurbaşkanımız bana, ‘Malatyalılar beni çok sever, ben de Malatyalıları çok severim. Sen Malatyalılara emanetsin, Malatyalılar sana sahip çıkar. Git ve Malatya’yı toparla’ dedi. 

          Bunun için elimizden gelen bütün gayreti, bütün samimiyetimizle hep beraber göstereceğiz. İstişare kültürüne çok önem veririm. Malatya’yı Malatyalılarla birlikte yöneteceğiz. 

          Osman Başkanımın dediği gibi planlanan konutlar var. Bunları en hızlı şekilde yapacağız.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KAHVECİ: “MİSAFİRPERVERLİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

          AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan Göztepe Mahallesi’ne teşekkür ediyorum. Herkes bu taşın altına elini koyacak. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN