Başkan Güder, Battalgazi'miz İçin Çalışıyoruz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Battalgazi İlçesinde Depremin yaraları sarılırken hizmetlerde hızla devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder yapımı devam eden Kırkgöz Sahil Projesinde incelemelerde bulundu.

           Malatya’nın önemli prestijli projelerinden Kırkgöz Sahil Projesi Battalgazi İlçesi yanı sıra Malatya geneline hitap edecek önemli bir proje olarak büyük önem arz ederken Malatya’yı sahille buluşturan ve hayata geçirdiği vizyonel projelerle ilçeye yeni bir kimlik kazandıran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in hizmet belediyeciliği kapsamında hayata geçirdiği Kırkgöz Sahil Parkı Projesi’de, Park ve Rekreasyon Alanları Uygulamaları kategorisinde 2022 yılında ödüle layık görülmüştü.


        Karakaya Baraj Gölü'nün sahip olduğu eşsiz turizm değerini ortaya koyması adına bölgede sürdürülebilir bir turizm destinasyonu olabilmesi için turistlerin ihtiyaçları doğrultusunda doğayla iç içe ve doğa dostu bir alan oluşturulması hedefiyle Başkan Osman Güder’in talimatlarıyla hayata geçirilen Kırkgöz Sahil projesi alanında birçok projeyi geride bırakarak ödül almaya hak kazanmasıyla gündeme gelmişti.

          Battalgazi Beelediye Başkanı Osman Güder" Yapımı devam eden Kırkgöz Sahil Parkı Proje alanımızda incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili arkadaşlarımızdan bilgi aldık. 

        Malatya ve Battalgazi’mizin bu dev projeye gerçekten ihtiyacı vardı. Hayata geçirdiğimiz projeler ile ilçemize yeni bir kimlikte kazandırıyoruz. Hizmetkar olarak geldiğimiz Battalgazi’mizi daha yaşanabilir noktalara getirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz, katmaya da devam edeceğiz.

       6 Şubat’ta 11 il gibi Malatya’mızda yıkıcı Deprem hadisesini birlikte yaşadık. Şehit Fevzi Mahallemizdeki Kentsel Dönüşümdeki çalışmalarımız Battalgazi ilçemizin fazla hasar almasını önledi. Şimdi ise Kırkgöz Sahil Projesi gibi Bu tür projelerin ne kadar doğru zamanda ve ivedi olduğunu gördük.

        Battalgazi Belediyemizce 4. Murat'ın İran seferini gerçekleştirirken kullandığı, baraj suları altında kalan tarihi Kırkgöz Köprüsü'nün bulunduğu bölgedeki 150 dönüm alanda Kırkgöz Sahil Parkı Projesi hızla hayata geçirilirken depremden dolayı bitim biraz aksadı. Arzulanan mekanları burada vatandaşlarla buluşturacağız. Battalgazi'yi bölgenin cazibe merkezlerinden biri haline getirecek projeyi kısa sürede bitireceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN