Ali Karakuş, CHP Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığını CHP il binasında açıklayan Ali Karakuş kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi.

 

Battalgazi Belediye Başkan Aday Adaylığını CHP il binasında açıklayan Ali Karakuş kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi. Bugün burada sizlerin önünde büyük bir onur ve heyecanla Cumhuriyet Halk Partisi’nden Battalgazi ilçemize hizmet etmek adına belediye başkanlığı adaylığımı açıklamak için bulunuyorum diyen Başkan Karakuş,

 

“Bu ilçenin sıcak topraklarından büyüyen biri olarak, bütün yaşamım boyunca buranın gelişimi ve refahı için çalışmayı kendime bir görev olarak benimsedim. Sizlerin ihtiyaçları ve hayalleri benim için her zaman öncelik olmuştur. Bu nedenle, ilçemizin tarihi mirasına sahip çıkarken, aynı zamanda modern bir vizyonla geleceğe yönelik adımlar atmayı hedefliyorum. Son yılların bir taraftan pandemi bir taraftan depremin etkileri ile yaşamdan kopuşu azaltmak, yaşanabilir kentler, depreme dayanıklı kentler kurmak, yeniden marka şehir yapmak, huzur şehri kurmak için çalışmak ve bunu sizlerle başarmak istiyorum.

 

Bu adaylık sadece benim için değil, hepimiz için bir fırsattır. Battalgazi'mizin her köşesinde, her kesiminden insanların sesi olmayı, herkesin endişelerini ve umutlarını anlamayı ve bu dönüşüm yolculuğunda hep birlikte yürümeyi taahhüt ediyorum. Birlikte daha güçlü, daha adil ve daha yaşanabilir bir Battalgazi için elimizi taşın altına koymalıyız. Yerel yönetim anlayışımın temelini, şeffaflık, katılımcılık ve adalet oluşturacaktır. Sizlerin görüşlerini, önerilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinleyerek, karar alma süreçlerine dahilolmanızı sağlayacağım. Sizlerin beklentilerini karşılamak için birlikte politikalar geliştirecek, sorunların üzerine odaklanacak ve çözüm odaklı adımlar atacağım. 

 

Battalgazi'mizin altyapısından, eğitim sistemine, istihdama kadar her alanda güçlü ve sürdürülebilir projeler geliştirmeyi planlıyorum. İlçemizin kaynaklarını etkin bir şekilde kullanarak, herkesin refah düzeyinin yükselmesi için çalışacağım. Tüm halkımızın eşit ve adil bir şekilde faydalanabileceği bir kalkınma anlayışını benimsiyorum. Sadece belirli bir kesimi değil, tüm halkımızı kucaklamak ve herkesin ihtiyaçlarına duyarlı olmak, benim için çok önemlidir. Engelli kardeşlerimizden, gençlerimize, kadınlarımızdan yaşlılarımıza kadar herkesin sesi olmayı ve ihtiyaçlarına yönelik politikalar geliştirmeyi taahhüt ediyorum. Toplumun her kesiminden insanların potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve herkesin kendini ifade edebileceği bir ortam yaratmak için çalışacağım.

 

Değerli dostlar, bugün burada sizlere söz veriyorum. Bütün enerjimle, kararlılığımla ve şevkimle, Malatya Battalgazi'yi daha yaşanabilir, daha güzel bir yer haline getirmek için var gücümle çalışacağım. İlçemizin hak ettiği refah seviyesine ulaşması, sosyal ve kültürel alanlarda gelişmesi için her türlü çabayı göstereceğim. Bu yolda, sizlerin desteği ve katkıları benim için büyük bir öneme sahiptir. Sizlerle birlikte, birlikte bir vizyon oluşturarak, birlikte hedeflere ulaşmayı diliyorum. Sizlerin destekleriyle, birlikte daha güzel günlere adım atacağımıza inancım sonsuz. 

 

Malatya Battalgazi halkı, sizlere olan güvenim tamdır. Sizlerin desteğiyle, birlikte bu kutsal görevi yerine getireceğime inanıyorum. Birlikte daha güçlü, daha adil ve daha yaşanabilir bir Battalgazi için el ele vererek, yolumuza devam edeceğiz. Bazı projelerimiz var: kırsal mahalle ve alanlarımız için Tarım köyleri kuracağız(arı köyleri, yem bitkisi geliştirme sahaları, sebze ve meyve bölgeleri gibi). Tarımı bireysel değil birlikte üreterek yapacağız, sütü, balı, pekmezi, bademi, cevizi planlayarak birlikte üretilmesini sağlayıp tüm Malatya halkımıza daha ucuz ve kalite bir şekilde sunulmasında her türlü imkanları sonuna kadar kullanacağız.. Battalgazimizeyeni bir silüet kazandırmak için tüm paydaşları çağıracağız, sokaklarımızı, işyerlerimizi, parklarımızı yollarımızı yeniden çizecez yeniden yapacağız. Depremden yeniden birlikte doğacağız,

 

 Biz hükümet gibi sadece Tokilerle iş yapmayacağız, Tokilerintünel kalıp sistemini tüm kaliteli Malatyalimutehatilerimizinde yerinde kaliteli ve sağlam binalar yapmalarını sağlayacağız. Battalgazimizi sektörel komitelerle yerinde geliştireceğiz yerinde dönüştüreceğiz ve birlikte üreterek yeniden inşaa edeceğiz. Battalgazimizi hak ettiği dönüşüme en hızlı şekilde kavuşturacağız. Battalgazinin tüm sektörlerini ve kaynaklarını 1 yıllık 5 yıllık ve 25 yıllık tüm projeksiyonlarını çalıştık çalışıyoruz, Biz buraya derslerimizi çalışarak sorumluluklarımızı bilerek geldik.

 

Battalgazimizi bir daha depremlerin ve sellerin yıkmasına, talana, yalana ve yıkıma izin vermeden kuracağız büyüteceğiz. Güneşin altın yumurtasına yeniden ve güçlü şekilde sahip çıkacağız.  

İyiki Varsın Battalgazi Demek İçin, İyiki Bizimsin Battalgazi Demek İçin. Kerneğin Gözünde; Şen Olasın Battalgazi Var Olasın Battalgazi Ve Malatya Demek İçin Sizlere Yol Arkadaşlığı Yapmak Battalgaziyi Beraber Yönetmek İçin Varım, Hazırım, Desteklerinizi Bekliyorum..” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN