AKÇADAĞDER Depremzedeleri Unutmuyor

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

      Malatya’nın güçlü, aktif, en çok üyesine sahip önemli Sivil Toplum Kuruluşu Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi Akçadağlı Depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor.

       2 Yıldır Genel Başkan Murat Maskar ve Yönetim kurulu tarafından Akçadağ’ın tüm sorunlarını gündeme getirmesiyle, hemşerileri arasında birlik beraberliği sağlamasıyla herkesin takdirini kazanan AKÇADAĞDER Genel Merkezi 6 Şubat’ta meydana gelen Depremde evleri hasar gören İşyerleri zarar gören Akçadağlı hemşerilerini unutmadı.


      Depremin ilk saatlerinden itibaren Genel Merkez Yönetimiyle Sahada Akçadağlılara yardıma koşan ve Başta Gıda, Barınma, Temel Malzemeler ve Yakacak olmak üzere Akçadağlı hemşerilerinin imdadına koşan AKÇADAĞDER Genel Merkezi Deprem sonrası da Hemşerilerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

        AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar” Aile ziyaretlerine devam ediyoruz. Hasan Aydın savcım ve AKÇADAĞDER yönetimi olarak depremde zarar gören ailelerimizi ziyaret ediyoruz.

        6 Şubat’ta maalesef ülke olarak 11 ili kapsayan büyük bir deprem felaketini yaşadık. Malatya’da Akçadağ’ımız ve hemşerilerimizde büyük zarar gördü. Bir nebze de olsa hemşerilerimizin yaralarını sarmak adına gece gündüz yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla yardımlarına koştuk ve koşmaya devam ediyoruz.

        Akçadağ İlçemiz maalesef Depremde yine kaderiyle baş başa kaldı. Yeteri kadar imkanlar sunulmadı. Yerel yönetimler maalesef sahada olamadı halen nerede oldukları ise muamma. Bugün Akçadağ’ımızın yaralarının sarılmasının zamanı, Hemşerilerimizin yanında olma zamanı. Bugün birbirimize kenetlenme zamanı. 

      Ramazan ayında Aile ziyaretlerimiz halen devam ediyor. Yönetim kurulumuzla birlikte köy, köy, sokak, sokak , Mahalle, Mahalle giderek hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz. İhtiyaçlarını tespit edip imkanlar ölçüsünde yardımlarımızı ulaştırıyoruz. 

       Bazıları gibi dedikodu yapmıyor, İcraat yapıyoruz. Akçadağlılar yapılan iyiyi de Kötüyü de zor günlerde yanlarında olanı da unutmaz. Her Akçadağlı bizim için özeldir Başımızın tacıdır.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN