Pekdemir, Malatya'nın Yaralarını Hep Birlikte Saracağız

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya’nın yetiştirdiği Akademisyenlerden Türkiye’nin sayılı Kardiyologlarından İyi Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Hasan Pekdemir, “Ülkemizin ve Malatya’mızın yaralarını hep birlikte inşa edeceğiz.


İnönü Üniversitesi Turgut Özel Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı iken milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa eden Malatya’nın gurur kaynağı hekimlerinden İyi Parti Malatya Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Hasan Pekdemir,” Şu an olması gerektiği gibi gündem deprem, başta Malatya olmak üzere 11 ilimizde büyük bir yıkım oldu.


           50 binden fazla insanımız hayatını kaybetti acımız ve yaralarımız çok büyük ancak ülkemizin eğitimden, sağlığa; tarımdan, sanayiye; göçmen sorunundan, çarpık kentleşmeye; su kaynaklarının azalmasından, fakirleşmeye çok köklü ve çözülmesi gereken sorunları var. 

           Tüm bunların temelinde ise ağır yaralı demokrasisi var. 14 Mayıs Seçimlerinde milletimiz bu yaraları sarmak için IYI insanlara destek olacak ve hep birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Acı, umutsuzluk, hüzün ve insan hayatının ucuzluğu bu toprakların kaderimiz olamaz” dedi.

       Siyasetin gündemi halkın gündemi olmalı diyen Pekdemir,” Ülkemizde maalesef siyasetin gündemi ile halkın gündemi örtüşüyor. Vatandaşlarımızın şu anda derin bir yoksullukla mücadele etmeye çalışıyor. Üniversite öğrencilerimiz üç öğün yemek yiyemeden, arkadaşıyla bir kafede oturup kahve içemeden günlerini geçirmek zorunda kalıyor.

          Bu derin fakirliğin birçok nedeni var ancak kontrolsüz ve plansız göçmenler bu sorunun ana nedeni konumunda. Seçimlerin ardından Millet İttifakının ilk gündem maddelerinden birisi sığınmacıların ülkelerine geri göndermek olacak. Bu sorunu bir beka meselesi olarak görüyorum ve çok önemsiyorum” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN