Ağbaba, Biz Mülakat Değil Liyakat' Diyoruz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

          Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında  Aile Destekleri Sigortasını kuracaklarını belirten CHP’li Ağbaba İşe alımlarda ise “ Biz ‘Mülakat Değil Liyakat’ diyoruz” diyerek Türkiye’nin hem ekonomisini düzelteceğiz hem de yıkılan Malatya’yı ayağa kaldıracağız” dedi.

HER EVE 8.500 TL PARA GİRECEK


          Aile Destekleri Sigortasını kuracaklarını belirten CHP’li Ağbaba” Biz buradan söylüyoruz, her eve 8 bin 500 TL para girecek. Ailenin geliri 4 bin TL ise 4 bin 500 TL’yi devlet tamamlayacak. 3 bin TL ise 5 bin 500 TL’sini devlet verecek. Bunun sistemi hazır” dedi.

         Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkn Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba“ Genel başkanımızın en büyük projesi, 2011 yılından buyana, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kalktı dedi ki “Aile Destekleri Sigortasını kuracağız, her eve bir gelir gelecek.” Biz buradan söylüyoruz, her eve 8 bin 500 TL para girecek. 

          Ailenin geliri 4 bin TL ise 4 bin 500 TL’yi devlet tamamlayacak. 3 bin TL ise 5 bin 500 TL’sini devlet verecek. Bunun sistemi hazır. Her evde en az bir sigortalı çalışan olacak. Bir kurum işe birini alacağı zaman torpile değil, evinde çalışan var mı yok mu ona bakacak. Biz yoksulluğu yönetmeyeceğiz, yoksulluğu bitireceğiz. 

           Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin projesi, bunu bir yerden çıkarmadık Avrupa’da tüm ülkelerde uygulanıyor. İki saat önce genel başkanımız söylüyor, iki saat sonra tekrarlanıyor. Bundan da memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin hem ekonomisini düzelteceğiz hem de yıkılan Malatya’yı ayağa kaldıracağız.”

“BİZ ‘MÜLAKAT DEĞİL LİYAKAT’ DİYORUZ”

           Milletvekili Ağbaba, yıllardır ‘liyakat liyakat liyakat’ dediklerini anlatarak, “Biz mülakat değil liyakat diyoruz. Devlet memuru olacak birisi KPSS’de ilk 10’a ya da ilk 20’ye giriyor ama Ankara ya da partide dayısı olmadığı için işe giremiyor. 22 yıldır ülkeyi yönetenler “Mülakatı kaldıracağız” diyorlar. Bu bile itiraf. Mülakatı kim koydu, sen koydun. 

           Ecevit’in bu ülkeye yaptığı en büyük iyiliklerden birisi KPSS’yi getirmektir. KPSS, fakirin en büyük torpilidir. KPSS, dayısı olmayanın en büyük torpilidir. KPSS sınavı ile insanlar devlet dairelerine yerleşiyordu. Son dönemde 100 puan almış, birinci olmuş, onuncu olmuş elenmiş. Şimdi “KPSS puanına göre atama yapacağız” diyor. Günaydın. Dershaneye para vererek, mesleğe girmek için evini ve telefonunu satan ama atanmayan çocukların vebali günahı bu iktidarın boynundadır. 

           Hangi siyasi parti fakir fukara işe girerken ayrım yapıyorsa ona lanet olsun. Kim 100 puan alan çocuğun önüne 50 puan alanı geçiriyorsa ona da lanet olsun. Türkiye’deki bu sistemsizliği ve liyakatsizliği bitireceğiz. Türkiye ve Malatya’nın yaşadığı en büyük sorunların temeli liyakatsizliktir. Sen Kızılay’ın ve AFAD’ın başına akrabanı, teyze oğlunu, bilmem hangi milletvekilinin yakınını getirirsen bu rezilliği yaşamaya devam edersin.
 
            Biz, Merkez Bankası’na birini atayacağımız zaman siyasi görüşüne bakmayacağız, en liyakatlisini atayacağız. Milli Eğitim Müdürü atayacağımız zaman şelalenin, meşalenin adamını aramayacağız, Malatya’ya kim iyi hizmet edecekse onu atayacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN