1 Haftada 26 Silah Yakalandı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

        Malatya İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın gelmesiyle birlikte Asayiş olaylarında etkin mücadele sahada kendini göstermeye başladı.

           İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada"  Malatya genelinde son 1 ay içinde takviye olarak oluşturulan resmi ekiplerle yunus timlerimiz olaylar işlenmeden önce faaliyetlerini sürdürmekte ve neticede şüpheli şahısların suç işlemeden önce yakalanmalarına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.
 
          18-25 Eylül 2023 tarihlerini kapsayan son 1 Haftalık dönemde ilimizde ateşli silah kullanılarak 2 yaralama olayı gerçekleştirilmiş, 4 ayrı olayda da yine ateşli silah kullanılarak “Genel Güvenliği Tehlikeye Düşürmek” olayı meydana gelmiştir. Toplam 6 olayın şüphelileri kullandıkları suç aletleri ile birlikte yakalanarak adli mercilere sevk edilmişlerdir.


                İcra edilen gerek şok uygulamalar ve gerekse yapılan adli aramalar neticesinde son 1 haftada 17 tabanca 9 tüfek olmak üzere 26 ateşli silah ele geçirilmiştir. Yakalanan her silah aynı zamanda işlenmesi muhtemel bir yaralama olayının önüne geçilmesine vesile olmaktadır.

            İlimizin huzur ve asayişinin temini ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir" denildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN