Yeni Malatyaspor istişare toplantısında, Malatya İçin Milli Mücadele Seferberliği

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

İstanbul'un ve Malatya’nın değerleri, Malatya ve Yeni Malatyaspor'un geleceği için seferberlik ilan ettiler.

           İstanbul'da yaşayan Malatyalılar Malatya ve Malatyaspor'un geleceğiyle dertlendiler. Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek'in daveti üzerine Malatya'nın değerleri Bağcılar'da bulunan Retaj Hotelde  düzenlenen toplantıya çok sayıda Malatya'nın değerleri katıldı, Malatya'nın geleceği bir kez daha masaya yatırıldı. Malatya ve Yeni Malatyaporun geleceginin istişare edildiği birlik beraberlik toplantısının sunumunu radyo TV program yapımcısı Ali Biricik yaptı.


          Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya,  Malatya Konfederasyonu Genel Başkanı Nazife Özdemir, Malatya iş adamları dernek başkanı Yunus Aktaş, ilçe dernekleri federasyon Başkanları, iş adamları Malatya'nın geleceğine tarihine ve yeniden Şahlanış dönemine imza atmak için bu özel günde yerlerini aldılar. Program açılış konuşması yapan Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek amaçlarının Malatya'yı ve yeni Malatyaspor'u Ayağa kaldırmak olduğunu asrın afetiltin de yaşanan sıkıntılara Malatya’nın tüm değerleri ile el ele vererek sorunların çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

          Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'da selamlama konuşmasında Malatya'daki depremlerde yaşanan yaraları sardıklarını, Malatya'nın yaşadıkları ve doğdukları şehir olduğunu  hizmetin borç olduğunu bir kez daha hatırlattı. Malatyaspor'u çok kıymetli ve değerli olduğunu gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak,  Malatya'yı uluslararası'nda Arena'da tanıttığını dile getirdi.

          Malatya Konfederasyonu Genel Başkanı Nazife Özdemir'de selamlama konuşmasında insanların evi yıkıldığında değil memleketleri yıkıldığında evsiz kaldıklarını dile getirdi. Malatya iş adamları dernek başkanı Yunus Akdaş'ta konuşmasında 6 Şubat'ta ve sonrasında yaşananlar Sözün Bittiği yerdir dedi. Malatya'da gerçekleşecek 9 Eylül'de düzenlenecek sünnet şölenine herkese davet etti. Yeni Malatyaspor'un da Adil Gevrek başkanlığında yeniden ilk günkü gibi amatör ruhuyla şahlanacağına inandığını sözlerini ekledi. AK Parti Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya'da selamlama konuşmasında Malatya'nın zor günlerinde el ele vererek kalkınacağına inandığını ifade etti. 

          Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'dan konuşmasında yaşananın astın felaketi olmadığını milenyumun felaketi olduğunu tarihe böyle kaydedileceğini dile getirdi. Büyükşehir Belediyesinin deprem öncesinde her türlü Acil Eylem planına uygun olarak hazırlık yaptığını ve bu hazırlıkların da ne kadar doğru olduğunu bir kez daha afette hissettiklerini dile getirdi. Depremde Malatya'nın diğer illerle bağlantısı yollarının kapandığını Ama tüm Mahalle yollarının açık olduğunu sözlerine eklerken yaşananların mahşerin provası olduğunu katılımcılara aktardı. 

        Deprem anında Malatya'nın tahliyesine girişildiğini 280 bine yakın vatandaşın uçak tren ve vasıtalarla komşu illere sevki yapıldığını Milli Mücadele verildiğini dile getirirken siyasetçilere de sitemde bulunarak hiç kimsenin rant devşirmesine fırsat vermeyeceklerini sözlerini ekledi. Bundan sonra dere yatağına, fay hattına, tarım arası üzerine 3 katlı yere 10 katlı bina yaptırmayacaklarını bir kez daha hatırlattı. Yeni Malatyasporun bütün değerleriyle tekrar ayağa kalkacağını Malatyaspor'un geçmiş tarihine dönerek yeni eserler yazacağına inandığını sözlerine ekledi. 

         Malatya ve Malatyaspor'un' geleceğine dair istişare toplantısında eski Bakırköy Belediye Başkanı Naci Ekşi, Yeni Malatyaspor eski as başkanı Aziz Yalçınkaya,  iş insanı Mustafa Başdemir, Selin Yurdakul, İbrahim Nalbant, Cemal Turgut Küçükçekmece Malatyalılar Dernek Başkanı Mustafa Karakaş, Pütürge dernekler Federasyonu kurucu başkanı Cihan'a Akköse, Malatyalılar Avrupa Yakası Federasyonu genel başkanı Yusuf Usul, Esenler Malatyalılar federasyon başkanı Hasan Arıkboğa, Pütürge dernekler Federasyonu Başkanı Osman Dursun, Malatya Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Canan Altıntaş Barbaros, Zeytinburnu Beş Telsiz mahalle Edanur Arıkboğa Edanur Arıkboğa,  muhtarı Malatya dernekler Federasyonu Küçükçekmece İlçe Başkanı Osman Özpolat, iş adamı Vahap Konçuk, Ahmet Çilkaya,  gazeteci Ferhat Canbey,  Faik Bozdağ, Murat Çetin Hira, çok sayıda sivil toplum kuruluş temsilcileri Marmara derebeyler Taraftarlar Derneği ulusal başkanı Erhat Turhan ve iş adamları yerlerini aldılar.

          Yapılan toplantı sonunda birlik beraberlik mesajı bir kez daha verilirken çekilen Hatıra fotoğrafları da güne damgasını vurdu.

( Akbaba Haber Ajansı )

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN