Yağlıcı, Yapılan Konutlar Hak Sahiplerine Adaletli Dağıtılmalı. Konunun Takipçisiyiz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

      İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı 6 Şubat’ta yaşanan Depremlerde hak sahibi olan vatandaşların TOKİ Konutlarından eşit ve Adaletli dağıtım olması gerektiğini belirterek ilgilileri uyardı.
BAŞKAN YAĞLICI” DEPREM KONUTLARININ DAĞITIMININ TAKİBİNDEYİZ ”
          11 ili kapsayan ve en fazla yıkımın olduğu Malatya’da 73 Konteynır kentte barınma sorununu azda olsa ihtiyaçlarını giderdiğini ifade eden İYİ Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı” 6 Şubatta 2 büyük asrın felaketi depremleri maalesef Malatya olarak bizlerde yaşadık.
           Şu an Malatya’da yaklaşık 73 adet Konteynır kentte Malatyalılar barınma sorununu az da olsa gidermenin çaresiyle yaşıyorlar. Büyük Yıkım olan Malatya’mızda 8 ay geçmesine rağmen halen ağır hasarlı binaların yarıdan fazlası yıkılmayı bekliyor. En Büyük sorun Barınma ve belirsizlik.
           TOKİ tarafından yapılan Deprem Konutları hak sahiplerinin bir kısmına verildiği gibi bitme aşamasında olanlar ise bu aralar verilecek diye biliyoruz.  Lakin dağıtılan ve dağıtılacak olan konutların hakkaniyetli olarak gerçek hak sahiplerine verilmesi en büyük isteğimiz.
BAŞKAN YAĞLICI” KONUTLAR ADİL ŞEKİLDE TORPİLSİZ DAĞITILMALI” 
          Özellikle Battalgazi Bölgesindeki Konutlarda bizlere gelen şikayetlerde Hakkıyla davranılmadığı, farklı ayak oyunlarıyla birilerine peşkeş çekildiği yönünde. Biz İYİ Parti Battalgazi İlçe teşkilatı olarak bu iddiaları değerlendiriyor ve takibini yapıyoruz.
         Depremin verdiği hasarın yanında birde Torpille ağır hasar almasını istemiyoruz. Önümüz kış Barınma sorunu halen büyük bir sorun. Bunun yanında TOKİ’nin yaptığı konutlarda hak ne ise kimin ise hakkaniyetli davranılıp ihtiyaç sahibine verilmeli. 
         Torpil olmamalı. Bunu düşünmek bile istemiyoruz ama böyle bir iddia doğru ise bunun da karşısında olduğumuzu belirtiyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN