Tüfenkci, Bakan Özhaseki ile verimli bir toplantı yaptık

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Tüfenkci: “Çarşı merkezindeki iş yerlerinin inşasının başlaması yönünde karar çıktı”


AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.
Milletvekilleri İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, İhsan Koca, Abdurrahman Babacan, AK Parti İl Başkanı Namık Gören, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük ve Battalgazi İlçe Başkan Yardımcısı Haceli Tankız’ın da katıldığı ziyarette depremden etkilenen Malatya’nın imar, ihya ve inşa süreci masaya yatırıldı. 

Tüfenkci, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, 
“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki’yi ziyaret ederek, Çarşı Merkezimizin kapsamı, yerinde dönüşüm - kentsel dönüşüm, Yeşilyurt ve kadim beldelerimizin durumu, rezerv alanlardaki iş yerleri, Doğanşehir ve Akçadağ’ın ihya ve inşaası gibi konuları konuştuk. Görüşme oldukça verimli geçti. Çarşı merkezimizin kapsamının daha önce de paylaştığımız gibi genişletilmesi yönünde karar alındı. Yine çarşı merkezindeki iş yerlerinin inşasının başlaması yönünde karar çıktı. Kadim merkezlerimizin durumu, Çırmık’nın aslına uygun imarı da görüştüğümüz konular arasındaydı. Rezerv alanlardaki iş yerlerinin durumu, Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerimizin imar ve inşaası gibi konular da gündem başlıklarımız arasındaydı. Sayın bakanımıza nazik kabulleri ve Şehrimize gösterdiği yakın ilgi için hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN