Şehir Planlamacısı Aslan, Yerinde ve Güçlendirme Projelerine Destek Vereceğiz

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Şehir Planlamacısı Murat Aslan, Deprem sonrası kendi evini yapmak isteyen vatandaşlarımız için ilçemizin imar planlarını düzenleyeceğiz. Ayrıca, proje desteği vereceğiz. Afet yönetimi ofisimiz aracılığıyla Bakanlık kaynaklarının aktarımını sağlayacak ve takibini yapacağız.

6 Şubat depremi sonrası Yeşilyurt çok ağır  hasar  aldı. Bölgemizde Çok sayıda bina yıkıldı. Halen yıkılmasına karar  verilen çok sayıda binada  yıkılmaya devam ediyor. Bu arada güçlendirme yapılması gereken binalarımız var. Depremin yaralarını hızlı sarmak  ve Yeşilyurt'u bir an evvel ayağa kaldırmak için  yerinde dönüşümün hızla ele alınması gerekiyor. Güçlendirme projelerinin mutlaka hızlandırılması gerekiyor. İnşallah 31 Mart'ta seçildiğimiz taktirde Hızlı bir şekilde Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde kuracağımız Afet yönetimi ofisimiz aracılığıyla Güçlendirme ve  Yerinde Dönüşüm yapmak  isteyen  vatandaşlarımıza Proje desteği vereceğiz.

Kadim Yeşilyurt’u ( Çırmıhtı ) Tarihi Dokusuna Uygun Yeniden İnşa Edeceğiz

Başkan Adayı Şehir Planlamacısı Murat Aslan, Kadim Yeşilyurt’u  ( Çırmıhtı ) , Gündüzbey ve Konak gibi tarihi yerlerimizdeki  ev  ve  iş  yerlerini  aslına uygun  dokusuyla yeniden imar edip eski  günlerini  aratmayacak  şekilde  yeniden  ve yerinde  inşa edeceğiz.

Şehir Planlamacısı Murat Aslan, Yolun Alt ve Üstüne 2 Acil Afet Toplanma Merkezi Kuracağız

Yeşilyurt bölgemizde yolun  altı  ve  üstü  tabir edilen  iki  bölgemizde geniş  alan  üzerine  kurulu  afet toplanma  merkezi  kuracağız. Burada Afet sonrası  acil  eylem planını harekete geçirmek  için  içerisinde  helikopter  pisti, toplanma alanları , acil  ihtiyaç  depoları , gıda ve  yiyecekler  için  soğuk  hava  depoları , ihtiyacı görecek sağlı  merkezleri , Afet durumunda barınmak  için   acil sığınma merkezleri ve  sosyal  yaşam merkezleri  kuracağız. Bu  geniş  alana  kuracağımız  Acil Afet Toplanma merkezi  sadece afet  hallerinde  değil oluşturulacak  yeşil alanlar , cafeler , sosyal  ve  kültürel alanlarla yılın 12 ayı  milletimize  hizmet  verecektir dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN