Milletvekili Tüfenkci, yeni çarşının yapım çalışmalarıyla ilgili konuştu 

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

-Tüfenkci: “Ticaret hanelerine bir an önce başlanılması kararı alındı ve çalışmalara başlandı”

AK Parti Malatya Milletvekili Bülen Tüfenkci, Malatya Merkez Çarşısının hızlandırılan çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımızla yapmış olduğumuz toplantıda ticaret hanelerine bir an önce başlanılması kararı alındı. Bakanımız da orada bir müteahhit firmaya gerekli talimatları verdi.” dedi.

İnşaa çalışmalarına başlanan şehir merkezi ticari yapılarıyla ilgili bilgi veren Tüfenkci, yüklenici firmanın şantiyesinde açıklamalarda bulundu. 


Enkazların temel kaldırma işlemlerinin sürdüğünü kaydeden Tüfenkci, 
“Şehir merkezimizdeki bütün ticaret hanelerimiz, dükkanlarımız ağır hasarlı veya yıkıldı. Enkazları kaldırma noktasında ilk günden itibaren çalışmalar sürüyor. Enkazlar kaldırıldı, şimdi de temelleri var. Temellerinin kaldırılmasının ihalesi Valiliğimiz tarafınca yapıldı. Bir yandan temeller kaldırılırken, zemin İnşaatı hazır hale getiriliyor, bir yandan da Çevre Şehircilik Bakanımızla, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle yapmış olduğumuz toplantıda ticaret hanelerine bir an önce başlanması kararı alındı. Bakanımız da orada bir müteahhit firmaya gerekli talimatları verdi. Şimdi görüyoruz ki o firma buradaki çalışmaları başlatmış. İlk etapta yapılacak beş blokla beraber etap etap yapımları devam edecek. İnşallah hızlı bir şekilde ilk etabı yapıp hak sahiplerine teslim edeceğiz. Biz bir yandan çadırlarda kalan vatandaşlarımızı konteynırlara geçirmenin mücadelesini verdik. Şimdi konteynır dükkanlarda insanları daha nasıl rahat ettirebiliriz diye düşünüyoruz. 
Her hafta sonu Malatya’dayız ve her hafta sonu bir bölgede esnaflarımızla beraberiz. Konteynır çarşımızda ve konteynır kentlerimizde vatandaşlarımızla beraberiz. Rutin yatırımlarımızı da devam ettiriyoruz. örneğin Malatya Havalimanı’nın inşaatını geçen dönem başlatmıştık. Depremden sonra inşaat müteahhit sözleşmesini fes ederek gitti. Geçtiğimiz günlerde yeni bir inşaat firmasına ihale edildi ve müteahhit firma inşallah en kısa sürede gelip havalanımıza da başlayacak. 720 günlük bir süre konmuş bu süre sonunda Malatyalılarımıza teslim edilecek. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Belediye başkanlarımız sürekli halkın içerisinde, bizler her hafta sonu mutlaka bütün Vekillerimizle Malatyadayız. Vatandaşlarımızın içerisindeyiz. Sürekli ya bir konteynır çarşısında veya bir konteynır kentteyiz. Ya bir mahalledeyiz ya da bir kırsal mahalledeyiz. Malatya’nın sorunlarını çözme noktasında gayret gösteriyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN