Milletvekili Ölmeztoprak'tan Malatya Ticaret Borsası'na Ziyaret

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

        AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya Ticaret Borsası’nı (MTB) ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. 

         Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Malatya’daki temasları kapsamında MTB’yi ziyaret etti. MTB Başkanı Ramazan Özcan, Malatya’nın tarım ve hayvancılığı hakkında bilgi verirken, toplantıda kentin tarım ve hayvancılıkta yaşadığı sıkıntılar ile yapılan yatırımlar masaya yatırıldı. 


       MTB Başkanı Ramazan Özcan, AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

       Malatya’da tarım ve hayvancılıkla ilgili Ölmeztoprak’a bilgi veren Özcan, “6 Şubat depreminin üstünden yaklaşık 7 ay gibi bir süre geçti. Ama hayat devam ediyor. İçinde bulunduğumuz şartlara rağmen, Malatya’yı yeniden geçmişte yaşadığımız o güzel haline döndürmek için her alanda yoğun bir çalışma var. Milletvekilimizde seçildiği günden itibaren sahada yoğun bir çalışmayla vatandaşlarımızla görüşüyor. 

       Gerek kalıcı konutların yapılması gerekse de şu anda acil olan konteynerlerde yaşayanların, yaşamlarımın devam ettirmeleri için yoğun bir mücadele var. Kendisine bu konuda çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Malatya’yı en güzel bir şekilde ayağa kaldırmak için birlikte çalışacağız. Yaşanan sıkıntıları da kendilerine aktararak işbirliği içinde çözüm odaklı olarak her zaman hazırız. Ziyaretten dolayı da çok teşekkür ediyorum” dedi. 

       AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ise MTB Başkanı Ramazan Özcan ve yönetim kurulu üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “Malatya Ticaret Borsası denildiğinde akla kayısı geliyor” dedi. 

       Milletvekili Ölmeztoprak, 6 Şubat’tan sonra çok farkı bir dönem içinde olduklarına dikkat çekerek, “Bu dönemde öncelikle bir seçim geçirdik. Bir deprem yaşadık. Hiçbir gündem depremin önüne geçmedi. Şehirde normal hayatın devam etmesi için sahada elimizden geleni yapıyoruz. Malatya Ticaret Borsamız da bir STK olarak 6 Şubat sonrasında gerek üyeleri gerek başkanları olarak hepimiz birer depremzede olarak taşın altına elimizi koyduk” diye konuştu. 

       Malatya’nın yeniden inşası ve ihyası için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Ölmeztoprak, “Tarım ve hayvancılık alanında Malatya’mızda için geniş alternatiflerle dolu olan bu alanda bu güzide kuruluşumuzun çalışmaları, bir de depremle ilgili ne yapabiliriz. Ne katkı verebiliriz. Ne sağlayabiliriz yönündeydi. Bilgi ile beraber bütün ilgimizle çözüm noktasındaki desteklerimiz ile Ticaret Borsamızın yanında olacağız. Çözüm bulma alternatif konularda çözüm arama konusunda birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız ve elimizde ne gelirse onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN