Milletvekili Ölmeztoprak afet konutlarını inceledi

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Akçadağ ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı sürdürülen  316 kalıcı konut inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Akçadağ ilçesinde yaklaşık 7 ay önce Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temeli atılan 316 kalıcı konut inşaatında yüzde 90 fiziki tamamlanmaya ulaşıldı. Konutların 2024’ün ilk aylarında hak sahiplerine teslim edilmesini hedeflediklerini kaydeden AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, kenttin yeniden imarı ve ihyası için devlet millet ele ele çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini aktardı.

Beraberinde AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Ramazan Kaya, AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, Başpınar Mahalle Muhtarı Mehmet Torun ile birlikte Akçadağ’a bağlı Başpınar Mahallesi lökomarlar mevkiinde yapımı devam eden kalıcı konut inşaat sahasında incelemelerde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak yüklenici firma yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Bölgedeki çalışmalarda sona gelindiğini ifade Başpınar Mahalle Muhtarı Mehmet Torun, çalışmaları yakından takip eden AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile emeğe geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.


“Yaralar hızla sarılıyor”

Konutların 2024’ün ilk çeyreğinde hak sahiplerine teslim edileceğini kaydeden AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ise “ Asrın felaketi olarak adlandırılan depremler sonrası Akçadağ ilçemizdeki bazı bölgeler ciddi zararlar gördü. Elhamdülillah güçlü bir devletimiz , hükümetimiz var devlet millet el ele vererek yaraların sarılması için gereken adımlar hızla atıldı. Yaralarımız derin olsa da sarmaya devam ediyoruz. Konutlarda ki çalışmalar mutluluk  verici bir seviyeye geldi. 2024’ün ilk çeyreğinde hepsi hak sahiplerine teslim edilecek” ifadelerini kullandı


“14 bin 300 konutta çalışmalar devam ediyor”

Çalışmaların bütüncül bir şekilde sürdürüldüğünü aktaran Milletvekili Ölmeztoprak, “ Depremler sonrası kent genelinde 14 bin 300 konutun ihalesi gerçekleştirildi ve inşaat çalışmaları devam ediyor. Akçadağ ilçemizde inşa çalışmaları süren köy evlerinde çok güzel bir seviyedeyiz. 2 bin 173 köy evinin bin 50’sinde çalışmalar hızla sürüyor. İlçeye bağlı Başpınar Mahallesi lökomarlar mevkiinde 316 kalıcı konutun yapımı ise tamamlandı ve  2024’ün ilk çeyreğinde teslim edilecek hala geldi. Altyapı çalışmaları da komple bir şekilde devam ettiriliyor ve neticeye çok yaklaşmış durumdayız. İnşallah Akçadağlı hemşehrilermiz ile birlikte tüm mağduriyetlerinin giderildiği seneleri hep beraber göreceğiz, yaşayacağız . Başta direktifleri ile şehrimizi asla yalnız bırakmayan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, tüm bakanlıklarımıza ve bağlı birimlere teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN