Milletvekili Fendoğlu'ndan Regaip Kandili Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

“Milliyetçi Hareket Partisi Malatya MilletvekiliMehmet Fendoğlu, Regaip Kandili mesajı yayınladı.”

“Mübarek 3 aylara bir kez daha kavuşmanın, yeniden ulaşmanın gönül huzurunu yaşıyoruz.

Üç Aylar; Rahmet, mağfiret ve berketin kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle manevi olarak zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve rahmet aylarıdır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in, “Ey Rabbimiz, Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizleri Ramazan’a ulaştır” duasına iştirak ederek, üç ayları ve üç aylarımız içerisinde bulunan bu manevi gecelerimizi bağışlanmaya birer vesile olarak değerlendirip, en iyi şekilde ihya ve idrak etmeliyiz.

Üç Ayların ve beraberinde idrak edeceğimiz Regaip Kandilinin Türk İslam Alemine hayır ve bereket getirmesini, nice güzelliklere ve manevi dirilişe kapı aralamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu mübarek gecede yapılan dualarımızın kabul ve makbul olması dileğiyle, sizlere, ailenize ve Yüce Türk Milletine hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, şükranla anıyorum. İslam aleminin, Necip Türk Milletinin ve Malatyalı hemşehrilerimin Regaip kandilini ve üç aylarını en içten duygularımla tebrik ediyorum.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN