Milletvekili Çalık, Dünya Şampiyonunu Ziyaret Etti

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş'ı tebrik ederek, bundan sonraki süreçte başarılarının daim olması temennisinde bulundu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş’ı tebrik ederek, bundan sonraki süreçte başarılarının daim olması temennisinde bulundu. Milletvekili Çalık, Avrupa ve dünya şampiyonluğu yaşayan başarılı sporcudan olimpiyat madalyası beklediklerini de ifade etti.

Milletvekili Çalık, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 54 kiloda final maçını kazanarak dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş’a Malatya’nın Akçadağ ilçesindeki evinde ziyarette bulunarak, elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

2022 yılı içerisinde önce Avrupa sonra dünya şampiyonu olan Akbaş ile bir araya gelen Çalık, çok güzel duygular yaşadığını belirtti. Milletvekili Çalık, milletvekili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Malatyalı kadınların, kızların başarılı olması için çok mücadele ettiklerini dile getirdi.

“ELDE EDİLEN BAŞARI HEPİMİZİ ÇOK GURURLANDIRDI”

Her türlü karar mekanizmasında, istihdamda, eğitimde kızların olması için mücadele ettiklerini anlatan Çalık, şunları söyledi:

“Türk Milli Takımı’nda Türkiye’yi, Malatya’yı ve Akçadağ’ı temsil eden, babası Kerem Hocayı temsil eden Hatice, bir kadın için en zorlu branşta, boksta dünya şampiyonu oldu. Bu muhteşem bir şey, canı gönülden kutluyorum. Bu gururu bize yaşattığın için Allah binlerce kere razı olsun. 10 yıldır Kerem Hocamız, kızlarımızla birlikte beni nerede görürse, “Bu sporcular Avrupa ve dünya şampiyonu olacak” diyordu. Bunu başardı, şimdide olimpiyat için söz veriyor. Elimde bir Avrupa bir de dünya şampiyonluğu altın madalyası var. Bu madalyaları vatanımıza, milletimize, Malatya’mıza ve Akçadağ’ımıza hediye ediyor.”

Milletvekili Çalık, Hatice’nin birçok kız çocuğuna rol model olacağını ifade ederek, bundan sonraki süreçte kız çocuklarının birçok spor branşında aktif hale gelmesine vesile olacağını belirtti. Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda sporcuların elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduğuna dikkat çekerek, “Sizlerle de görüştü. Bakanımızın sevincini de orada gördük. Maçın hemen akabinde de ben orada olamasam bile sizlerin sesini duymaktan çok büyük mutluluk duydum. Bize bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ediyorum. En büyük alkışı Kerem Hocamız hak ediyor. İşte baba-kız diyalogu, çocuklarımızı cesaretlendiren bir anne. Hatice’nin başarılarının daim olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“OLİMPİYATTA MADALYA SÖZÜ VERDİM”

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 54 kiloda dünya şampiyonluğunu elde eden Hatice Akbaş ise ziyaretinden dolayı AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a teşekkür etti. Türk Milli Takımı olarak çok güzel bir başarıya imza attıklarını dile getiren başarılı sporcu Aktaş, “Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nın Türkiye’de yapılması bizim için çok anlamlı ve güzel oldu. 5 altın madalya kazandık. Gençlik ve Spor Bakanımızda bizi izlemeye gelmişti, bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bizimle çok ilgilendi. Cumhurbaşkanımızla da konuştuk ve olimpiyatlarda madalya kazanma sözü verdik. Bizi davet etti, inşallah birlikte gideriz. Sizlerde gerek babamla gerek benimle çok ilgilendiniz.” diye konuştu.

Akbaş, babasının emeklerinin karşılığını vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Malatya ve Akçadağ’ın desteğini aldığım için çok mutluyum. Dua eden ve destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş’ın babası Kerem Akbaş da zorlu şartlarda çalışarak, bu başarıyı elde ettiklerini söyledi. Çalık’a ziyaretlerinde AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcıları Mahmut Boyraz, Namık Gören, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyesi Enis Aydoğan, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş ve çok sayıda partili katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN