MHP'nin ilçe kongreleri Arguvan ve Arapgir'de yapıldı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya’daki ilçe kongrelerini Arguvan ve Arapgir ilçelerinde gerçekleştirdi. MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, MHP’nin yerel seçimlerde Malatya’da “Türkiye ve Türk Dünyası Yüzyılı” gerçeğine yaraşır sonuçlar elde edeceğini söyledi.

MHP ilçe kongrelere sürecini Arguvan ve Arapgir ilçe kongrelerini yaparak başlattı. Kongrelere MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, MHP İl başkanı Gökhan Gök, MHP MKYK Üyesi Eyüp Gönültaş ve partili yöneticiler birlikte katıldılar.

MHP Arguvan İlçe Başkanlığına Hasan Kınık yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu’na Cafer Doğan, Kadir Özdemir, Mehmet Onur Kınık, Hayati Mercan, Taner Ercan, İsmail Karaaslan, Ahmet Turan Yılmaz, Zeki Aydoğdu, Sinan Doğan, Selahattin Ulutaş, Birol Ünalan, İbrahim Dalhançer, Sadık Tatar ve Ahmet Özhan Ekici seçilirken, MHP Arguvan İlçe Delegeliklerine ise Hasan Kınık ve Ahmet Turan Yılmaz getirildi.

MHP Arapgir İlçe Kongresinde ise Cengiz Koca yeniden MHP Arapgir İlçe Başkanı seçilirken, Yönetim Kurulu’na ise Nejat Güzeler, Mehmet Yalçın, Aydın Üstündağ, Mustafa Baylan, Okan Sönmez, Ali Eyigün, Kenan Yüksel, H. İbrahim Aktaş,  Ahmet Yıldız, Hüseyin Sonad, Adem Bakan, Mustafa Karakaya, İsmail Aydın ve Mevlüt Ercan seçilirken, MHP Arapgir İl Delegeliklerine de  Cengiz Koç, Nejat Güzeler, Mehmet Yalçın, Aydın Üstündağ, Ahmet Yıldız, H. İbrahim Aktaş, Kenan Yüksel, Ali Eyigün ve Okan Sönmez getirildiler. 

Arguvan ve Arapgir ilçe kongrelerde divan başkalığı yapan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları ile MHP il ve ilçe kongre süreci 9 Ağustos 2023 tarihinde başlatılmıştır. Malatya’mız da ise Arguvan ve Arapgir ilçelerimizde 14. Olağan Kongrelerini gerçekleştirdik. Malatya’da ilçe kongre sürecini 3 Eylül’deki Yeşilyurt ilçe kongremizle tamamlayacağız.  Milliyetçi Hareket Partisi; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda “2024'e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlere hazırlık sürecini başlatmıştır.  Malatya’daki yerel seçim çalışmalarımızı MHP Gnel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedef ve parti disiplini doğrultusunda yapacağız. MHP, yerel seçimlerde Malatya’da “Türkiye ve Türk Dünyası Yüzyılı” gerçeğine yaraşır sonuçlar elde edecektir. Bu nedenle Malatya’nın en ucra mezrasından, en uzak köyüne kadar, tüm alanlarını tek tek, adım adım, kapı kapı dolaşacağız. 6 Şubat depremlerinde en ağır yıkımın olduğu Malatya’nın yeniden ayağa kaldırılmasında ve yeniden inşa sürecinde yerel yönetimler çok önemlidir ve MHP kadroları bu konuda göreve hazırdır. Milletvekilliği  ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde canla başla çalışan MHP’nin tüm teşkilatlarına, kadrolarına gönülden teşekkür ediyorum. ” dedi.

MHP İl Başkanı Gökhan Gök, yapılan seçimled görev alan başkan ve ilçe yönetim kuruluna seçilenleri tebrik ederek, “Diyar Diyar Anadolu’ya ilerlerken; güçlü kadrolarımızla tazelenmeye devam ediyoruz. İlçe Başkanlarımıza ve oluşan İlçe Yönetimimize başarılar diliyorum.  Allah birliğimizi daim etsin.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN