MAŞTİ Otobüs Terminali ve Tren Garı'nda Uyuşturucu Operasyonu

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

         Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce 21.12.2023 tarihinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahısların yakalanmasına yönelik, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu madde sevkiyatı yapan şahısların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarda;

        M.H.İ ve İ.T. isimli şahısların 21.12.2023 günü otobüs ile batı illerinden doğu illerine uyuşturucu sevkiyatı yapacağı bilgisi alınmış, konu ile ilgili alınan arama kararına istinaden otobüste yapılan aramada valiz içerisinde;» 5586 adet GERİCA 300 mg ibareli sentetik ecza maddesi ele geçirilmiştir.


         Konu ile ilgili İ.T. isimli şahıs emniyet ekiplerince yakalanmış olup şahıs hakkında TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçundan işlem yapılarak emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir. 
    
TREN GARINDA UYUŞTURUCU OPERASYONU

        İl Emniyet Müdürlüğünce 21.12.2023 tarihinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan/kullanan şahısların yakalanmasına yönelik, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu madde sevkiyatı yapan şahısların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarda;
  
    21.12.2023 günü İ.T. isimli şahısın tren ile doğu illerinden batı illerine uyuşturucu götüreceği bilgisi alınmış, alınan arama kararına istinaden trende dedektör köpek marifeti ile yapılan aramada valiz içerisinde; » 13 Kilogram Skunk maddesi ele geçirilmiştir.

        Konu ile ilgili İ.T. isimli şahıs emniyet ekiplerince yakalanmış olup şahıs hakkında TCK 188 (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçundan işlem yapılarak emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilmiştir. Şahıs çıkarıldığı mahkemece aynı gün tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.
    
          “Uyuşturucuyla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, zehir tacirlerine göz açtırılmayacaktır.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN