MASKİ Genel Müdürü Mert, Ölçemediğin Bir Şeyi Yönetemezsin

Meydanbaşı Mahallesi'nde yapılan altyapı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, 'Bir şeyi yönetmek için önce ölçmek gerekir.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Meydanbaşı Mahallesi’nde yapılan altyapı çalışmalarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Bir şeyi yönetmek için önce ölçmek gerekir. Nereye ne kadar su verdik, nerede ne kadar kayıp kaçak var, nerede ne tahakkuk yaptık, ne kadar enerji harcadık? Bunları bileceğiz ki, suyumuzu en iyi şekilde yönetelim” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez ilçelere bağlı mahallelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi İlçesi’ne bağlı Meydanbaşı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin içme suyu ve kanalizasyon hatları komple yenilendi. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve Meydanbaşı Mahalle Muhtarı Ramazan Şener çalışmaları yerinde incelediler.

Mahalle sakinlerinden Mehmet Solhan, “İçme suyu ve kanalizasyon altyapımız baya bir eskimişti. Komple yenilendi. Güzel bir hizmet oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ömer Kayhan ise, “Hatların yenilenmesi gerekiyordu. İhtiyaçtı. Arızalar çoğalmaya başlamıştı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bizlere devamlı hizmetler getirdi. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Meydanbaşı Mahalle Muhtarı Ramazan Şener, “Mehmet Akif Ersoy sokağımızda altyapı hatları eskiydi. 30 yıldır bir sorundu. Durumu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürümüze anlattık. Ekipler, hemen çalışmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ve ekibine hizmetlerden dolayı mahallelim adına teşekkür ederim” dedi.

Malatya’nın her köşesinde çalıştıklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Battalgazi İlçesi Meydanbaşı Mahallesi’nin sıkıntılı cadde ve sokaklarında yenileme çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda içme suyu ve kanalizasyon sorunu olan bölgelerde hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını kaydeden Mert, “Muhtarımızın talebi üzerine mahallemizde hızlı bir şekilde çalışma başlattık. Sağlam bir altyapı inşa ediyoruz. Uzun yıllar problem çözülmüş olacak. Fiziki kayıp kaçağın, kaçak ve usulsüz su kullanımlarının önüne geçmek adına ciddi çalışma başlattık. Su ve kanalizasyon ile ilgili iyi bir yönetim modeli ortaya koymak istiyoruz. Ölçemediğin bir şeyi kontrol etme şansımız yok. Öncelikle ölçeceğiz, daha sonra kontrol edeceğiz. Verdiğimiz suyu, enerji maliyetini, tahakkukumuzu her şeyimizi ölçmeye çalışıyoruz. Sahada yoğun bir şekilde çalışan ekip arkadaşlarımın ellerine sağlık. Birlik ve beraberlik içinde el birliği ile Malatyamız için çalışıyoruz. Eksikliklerimizi gidereceğiz. Mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN