MalatyaPark AVM Gazeteciler Gününü Unutmadı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya’nın Malatya değeri Malatyapark Alışveriş ve Yaşam Merkezi 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününde anlamlı bir etkinliğe imza atarak Gazeteciler ile kahvaltı’da bir araya geldiler. MalatyaPark AVM yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Malatya’da görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan MalatyaPark AVM Genel Müdürü Coşkun Güvenç, 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutlayarak,  2023 yılının hem Malatya’mız hem bölgemiz açısından zor bir yıl çok zorlu bir yıl olduğunu söyleyerek konuşmasına başladı. Güvenç konuşmasında;

 “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya Tanıtım fuarından dolayı gecikmeli de olsa Malatya’mızın siz değerli basın mensupları ile bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğumu iletmek istiyorum.  Hepinizin malumu geride bıraktığımız 2023 yılı hem Malatya’mız hem bölgemiz açısından çok zorlu bir yıl oldu. Asrın felaketi diye adlandırılan bu afette büyük zorluklar yaşadık hep birlikte. Yoğun kış şartlarında yaşanan bu felaket ile birlikte bizlerde Malatya Park olarak kapılarımızı depremzedelere açtık ve ilk günden itibaren Malatyalıların hizmetinde olduk. Malatya girişim grubu, Avm, otel, ofis, konut gibi tüm imkanlarını seferber ederek sürece katkılarını sağlamış oldu. Ben buradan bir kez daha Malatya Girişim Grubu Yönetim Krl. Başkanımız Adnan Başdemir’e ve Değerli Yönetim Kurulu üyelerimize Malatya’mıza bu imkânları sağladıkları için teşekkür ediyorum. 

Malatyapark ve şuan içinde bulunduğumuz Malatyapark Meydan ticari alanlarımız şehrimize Malatyalılara her koşulda hizmet vermektedir. Şehrimizin ticari dinamiklerine ve taleplerine Hızlıca cevap verdiğimiz 10 bin m2’lik alanda yüzde 99 doluluk oranıyla 35 mağazasıyla Malatya Park Meydan bölümümüzde Yeme-içme alanlarından, bankalara, eczane, kuyumcular çarşısı, market, mobilya ve dünyaca ünlü bay-bayan-çocuk tekstil markalarına ev sahipliği yapmaktayız. Bu yeni yaşam alanları Malatya’mıza hayırlı olsun ”ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Güvenç konuşmasının devamında ise şunları söyledi:
“Tabi bu süreçte siz basın mensuplarının da zor şartlarda halkı en doğru bilgilendirme ve yönlendirme adına yaptığınız haberlerle bu sürece sunduğunuz katkı da takdire şayandır. 11 ili etkileyen depremde 25 gazeteci arkadaşımız enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman‘da hayatlarını kaybeden gazeteci arkadaşlarımıza buradan tekrar rahmet diliyor geride kalan yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Yine yılın son aylarında vuku bulan İsrail zulmü ile birlikte Filistin’de binlerce masum insan katledilirken orada da son bilgilere göre 110’un üzerinde gazeteci İsrail’in bombaları ile hayatını kaybetti. Amaçları sadece dünyayı yaşanan zulümden haberdar etmek isteyen gazetecilerin öldürülmesini kınıyor, biran önce ateşkes sağlanması için gerekli adımların atılmasını temenni ediyoruz. Basın toplumun vicdanıdır. İşini en iyi şekilde yapan basın mensuplarının böyle bir sorumluluğu da var. Umuyorum ki çalışan gazetecilerimizin de şartları iyileşmiş olur.
 Çünkü Gazeteciler, her daim zor ve güçlüklerle dolu bir meslek icra ediyorlar. Siyasette, sporda, hastanede, adliyede, sokakta, barışta ve dünyanın çeşitli yerlerindeki savaşlarda; yani nerede bir haber varsa, gazeteciler hep orada oluyor. Bugün burada bir arada olmamıza vesile olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde, hızlı ve tarafsız haber alma hakkı’nın temsili yetinde fedakârca çalışan basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor saygılarımı sunuyorum. “ Programa Gazeteciler İle Birlikte Malatyapark AVM Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Kavuk’da Kahvaltı Programına Katılım Sağladı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN