Malatya Yetimler Kervanı Derneğinden Aşure Programı

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ


          Malatya'da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinlikleri devam ediyor. Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından da gerçekleştirilen Muharrem Ayı Aşure ikramına ilgi büyüktü.


         Malatya’nın en güvenilir Yardım Derneklerinden olan Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aşure günü etkinliği düzenleyerek yetimlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

Dernek Başkanı İhsan Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri ile çalışmaları ile her geçen gün takdir toplamaya devam ediyor.


        Dernek binasında düzenlenen Aşure etkinliğine  sivil toplum temsilcileri ve yetim aileler katıldı. Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı İhsan Çolak, Muharrem Ayı vesilesiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Aşurenin bizim için önemlidir. Buradaki en dikkat çeken yönü, aşurenin içeriğindeki farklı tahılların bir araya getirilerek tatlı bir sunum olmasıdır. 

         Ülkemizdeki farklılıklar zenginliğimizdin düsturu ile tatlı bir ortama vesile olmasını diliyorum.  Depremden dolayı birçok yetim ailemiz etkinlik alanımıza gelemedi. 

Başkan Çolak,525 yetim ailemizin evlerine hem aşure götüreceğiz, hem de hazırladığımız gıda paketlerini teslim edeceğiz. Bu etkinliğe emeği gecen, bağışta bulunan tem bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

        Battalgazi İlçe Müftüsü Hüseyin Özdemir’de deprem sonrası böyle etkinliklerin önemine dikkat çekerek, “Muharrem ayındayız. Muharrem ayı bir taraftan Muharrem’in onunda tutulan aşure orucuyla, bir yandan Hz. Peygamberimizin torunun şehit edilişinin oluşturduğu matem duygusuyla Müslümanlar tarafından yıllardır yapılmakta. 

        Bugün Malatya’da çok farklı bir durum söz konusu. 11 ili etkileyen bir depremle yeni bir Kerbela yaşadık adeta. Bu durumda yetimlere sahip çıkan Yetimler Kervanı ve İhsan abimizin bir sevap bilinciyle yaptığı bu etkinlikten dolayı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” dedi. 

      Malatya Büyükşehir belediye başkan vekili Mehmet Çolak’ta aşure ve birli beraberliğin önemine vurgu yaparak; “Yetimleri sevindirmek kadar güzel bir şey yoktur. Allah kendilerinden razı olsun. Muharrem ayında birlik beraberlik ayıdır. Allah birlik ve beraberli ligimizi bozmasın” dedi. 

        Programa katılım sağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Çolak, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yatkın, Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata, HİMYAÇDER Genel Başkanı A. Ece Budan, Anadolu Basın Birliğin Genel Başkan Vekili ve Malatya Şube Baskanı Zeki Dağ, Eski ANAP il Başkanı Rıza Sinanoğlu, Derneğe bağışta bulunan destek veren iş adamları, Gazeteciler Cemiyeti ve Flaş Haber İmtiyaz Sahibi Remzi Hayta, Malatya Derin Haber imtiyaz sahibi ve Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi Kayhan İnceoğlu,  STK temsilcisi ve daire müdürleri Yetimler Kervanı’na böyle bir etkinlik yaptıkları için teşekkür ettiklerini ifade ederek birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN