Vali Yazıcı'dan Aksa Doğalgaz'a Ziyaret

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya'da doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Malatya Doğalgaz'ı faaliyetlerini yerinde incelemek ve TOKİ'lerde süren çalışmalara ilişkin bilgi almak üzere merkez ofisinde ziyaret etti.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya’da doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Malatya Doğalgaz’ı faaliyetlerini yerinde incelemek ve TOKİ’lerde süren çalışmalara ilişkin bilgi almak üzere merkez ofisinde ziyaret etti. Vali Yazıcı’ya yapımı ve inşaatları devam eden TOKİ konutlarında gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin son durumu detaylarıyla açıklayan Aksa Malatya Doğalgaz Şirket Müdürü Güngör Ateş, “TOKİ tarafından tamamlanarak altyapı çalışmalarına hazır hale getirilen tüm konutlarımızda çalışmalarımızı tamamladık, yapımı ve inşaatı devam eden konutlar ise bu aşamaya geldikçe biz de vakit kaybetmeden gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşlarımız evlerine yerleştikten sonra abonelik işlemlerini tamamlayarak hızlı bir şekilde doğal gaz kullanmaya başlayabilecek” dedi.

2 bin 350 kilometreye ulaşan şebekesiyle 288 bin 732 abonesine doğal gazı güvenle ulaştıran Aksa Malatya Doğalgaz, merkez ofislerinde Malatya Valisi Ersin Yazıcı’yı ağırladı. Daha fazla vatandaşı doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturmak üzere çalışmalarına hız kesmeden devam eden Aksa Malatya Doğalgaz yetkilileri, Vali Yazıcı’ya TOKİ konutları başta olmak üzere kent genelinde gerçekleştirdikleri çalışmaları tüm yönleriyle ele alarak anlattı.

TOKİ’deki çalışmalarımız ivedilikle sürüyor

Vatandaşların doğal gaza talebinin çok değerli ve anlamlı olduğuna dikkat çeken Ateş, deprem sonrasında daha fazla vatandaşımıza hizmet götürmek için canla başla gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getirdi. Ateş, “Doğal gaz, hayatın olağan akışında ilerleyebilmesi için oldukça önemli bir yakıt, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu kapsamda, depremden etkilenen vatandaşlarımıza teslim edilmek üzere TOKİ tarafından tamamlanarak altyapı çalışmalarına hazır hale getirilen tüm konutlarımızda çalışmalarımızı tamamladık, yapımı ve inşaatı devam eden konutlar ise bu aşamaya geldikçe biz de vakit kaybetmeden gerekli işlemleri yapacağız. Vatandaşlarımız evlerine yerleştikten sonra abonelik işlemlerini tamamlayarak hızlı bir şekilde doğal gaz kullanmaya başlayabilecek. Aksa Malatya Doğalgaz olarak ilimizde doğal gazsız ilçe, mahalle ve sokak kalmasın, vatandaşlarımız doğal gaz konforuyla ihtiyaçlarını kolayca karşılasın istiyoruz. Dolayısıyla tüm faaliyetlerimizi bu bakış açısıyla ortaya koyuyoruz. Deprem bölgesi olan ilimizdeki şebekemiz de anlık olarak en güncel uygulamalarla korunuyor. Bunun yanı sıra il merkezimiz ile tüm ilçelerimizde düzenli periyotlarda kaçak tarama çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

Toplam yatırım 1 milyar 385 milyon TL’ye ulaştı

Malatya Valisi Sayın Ersin Yazıcı ile merkez ofislerinde bir araya gelmekten büyük onur duyduklarını ifade eden Aksa Malatya Doğalgaz Şirket Müdürü Güngör Ateş, Malatya’da gerçekleştirdikleri çalışmalar ile hemşehrilerinin ısınma, pişirme ve sıcak su ihtiyacına kesintisiz ve ekonomik bir çözüm sunduklarını belirtti. İl genelinde doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için Malatya’nın merkez ilçeleri Battalgazi ile Yeşilyurt’un yanı sıra Akçadağ, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak, Yazıhan ve Arapgir’de her geçen yıl daha etkin ve kapsamlı adımlar attıklarının altını çizen Ateş, Malatya’ya yaptıkları yatırımın 2023 yılında 284 milyon TL, 2005 yılında kuruldukları ilk günden bugüne kadar ise 1 milyar 385 milyon TL’ye ulaştığının bilgisini verdi.

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il merkezi, 292 ilçe ve beldede yaklaşık 16,6 milyon nüfusa, 6,2 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi konumunda bulunmaktadır. Yatırımlarını “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgelerine yönelik yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN