Malatya Şehidini Tekbirlerle Son Yolculuğuna Uğurladılar

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Malatya Şehidine Sahip Çıktı, Şehit Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekederel’nin Cenazesine çok sayıda Vatandaş Katılarak, Dualarla Son Yolculuğuna Uğurladılar. Kuzey Irak'ta teröristlere yönelik düzenlenen Pençe-Kilit Operasyonunda 4 silah arkadaşı ile birlikte şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli'nin cenaze törenine çok sayıdavatandaş katıldı.

Hakkâri’deki törenin ardından hava yoluyla memleketi Malatya'ya getirilen şehidimizin naşı Malatya ErhaçHavaalanında askeri ve mülki erkân ile şehit ailesi tarafından karşılandı. Helallik için Yaka Mahallesi’ndeki evinin önüne götürüldü. Helallik alımının ardından şehidin Türk Bayrağı’na sarılı naaşı Malatya Şehir Mezarlığı’na getirildi.

Şehir Mezarlığında Şehit Er Celal Tekedereli için İl Müftüsü Veysel Işıldar tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından tekbirlerle top arabasında Malatya Şehitliği'ne kadar getirilen şehidimizin naaşı şehitliğe defnedildi.

Defin sonrası şehidin tabutunun üzerine sarılı Türk Bayrağı ve fotoğrafı Vali Hulusi Şahin tarafından babası Cevat Tekedereli’ye takdim edildi.

Şehit Celal Tekedereli, için Şehir Mezarlığı'nda düzenlenen törene; şehidin babası Cevat, annesi Aynur Tekedereli ve kardeşlerinin yanı sıra Vali Hulusi Şahin, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Av. Onur Demez, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Vekili ve Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Kamu Kurum Temsilcileri, Siyasi Partilerin İl Başkanları, STK Başkanları, Şehit ve Gazi Dernek Başkanları, şehit aileleri, askeri ve mülki erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN