Malatya Malatya Bulunmaz Eşin, İstanbul

Malatya'nın meşhur Dalbastı Kirazı, Yeşilyurt Dernekler Federasyonu ve Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin organizasyonu ile İstanbul'lularla buluştu.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

İstanbul Böyle Festival Görmedi, Muhteşem Kiraz Festivali Düzenlendi.

Yeşilyurt Dernekler Federasyonu ve Malatya Yeşilyurt Belediyesinin İstanbul’da ilk defa düzenlemiş oldukları Yeşilyurt Dalbastı Kiraz Festivali ziyaretçi akınına uğradı, Büyük takdir kazandı.

İstanbul Eseneler 15 Temmuz Millet bahçesinden düzenlenen Kiraz Festivalinde Yeşilyurt Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Güler, yönetimi kurulu ve alana gelen konukları tek tek ağırlayarak mükemmel bir ev sahipliği örneği sergilediler.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmalarını gerçekleştiren Yeşilyurt Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Güler gelen tüm konuklara teşekkür ederek “Malatya şehrimiz Türk siyasetine adını altın harflerle yazdırmış Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bürokratlar ve Siyasi Liderler yetiştirmiştir.

Yine Malatya’mız Sinema, Beyaz Perde ve Yeşilçam’da büyük usta oyuncular, davudi sesli sanatçılar yetiştirdiği gibi, toprağında da kayısı, üzüm, elma, kavun, çilek, fasülye ve dalbastı kirazı gibi şifa kaynağı ürünler yetiştirmektedir.  Şükürler olsun ki Yüce Mevla, Malatya’mızın suyuna, toprağına, havasına ayrı bir bereket nasip etmiştir. Bundandır ki her ilçemiz tarlasıyla bahçesiyle, tarihiyle ayrı bir özelliğe ve güzelliğe sahiptir. Rabbimin yeryüzüne bahşettiği güzelliklerden bir kısmının şehrimizde yetişmesi, büyümesi insanımızı da farklı kılmıştır ki, Malatyalı vatanına, devletine, milletine ve inancına bağlı insanlar olmuştur.

 Bu gün İstanbul’da Malatya’yı yaşıyor konuşuyor ve soluyorsak Federasyonumuzla birlikte büyük emek ve gayretleri olan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar'a, destekleri ve ev sahipliği için Malatya nüfusunun İstanbul’da en yoğun yaşadığı Esenler ilçemizin Belediye Başkanı Sayın Tevfik Göksu’ya, bu süreçte yanımızda olan MAKON, MASTÖB, ve tüm Federasyon başkanlarıma ve STK temsilcilerimize Yeşilyurt Dernekler Federasyonumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Çınar “Bölgemizde En Fazla Yetişen İkinci Ürün Kiraz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Bu yıl Malatya’da 27. düzenlediğimiz Dalbastı Kiraz festivalimizin devamı olarak “İstanbul’da Yeşilyurt Dernekler Federasyonumuzla birlikte Festivalimizin ilkini gerçekleştiriyoruz. Malatya’mız dünya kayısı başkenti. Evliya Çelebi yıllar öncesinden de bahsetmiş, Malatya’da 50 çeşit sebze meyve yetişiyor. Bunlar içerinde bölgemizde en fazla yetişen ikinci ürün kiraz, böyle güzel toprakları, güzel suyu olan bir şehirdeyiz. İstedik ki bunları Malatya severlerle, Malatyalı hemşerilerimizle buluşturalım. Özellikle buradaki federasyonlarımız, derneklerimiz, iş adamlarımız şehrimizi tanıtmak için yanımızda oldular. Bu festival de çok güzel oldu. Festivalimiz için büyük emekleri olan Yeşilyurt Dernekler Federasyonu Başkanımız Ahmet Güler ve Esenler Belediye Başkanımız Sayın Tevfik GÖKSU başkanlarıma da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Davetliler Doyasıya Eğlendiler

Sunuculuğunu başarılı radyo Tv programcıları Yusuf Özpolat ve Songül Korkmaz, gerçekleştirdi programda sahne alan Selahattin Alpay, Elif Avcı, Gülten Benek, Nazlı Can, Kamil Sarıgül, Özkan Yıldırım ve Yaşar Buğdaycı söyledikleri türkülerle gelen konuklara müzik ziyafeti yaşattılar.

Halaylarla coşan, türkülere eşlik eden konuklar doyasıya eğlendiler. Alanda Yeşilyurt Belediyesinin Malatya’dan getirmiş oldukları Dalbastı Kirazı ve yöresel yemekler ikram edildi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar alandan ayrılmayan Malatyalılar unutulmaz bir gün yaşadılar.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN