Malatya Hasan Erkoç Ağabeyini Kaybetti

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

       Malatya’nın önemli eşraflarından önceki dönem Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan İşadamı Hasan Hüseyin Erkoç vefat ederek ebedi aleme göç etti.

        Renkli kişiliği samimi sohbetleri ve güler yüzüyle herkes tarafından takdir gören, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın uzun yıllar başkanlığını başarıyla yürüten Merhum Hasan Hüseyin Erkoç ( 67 ) bir süredir Ankara’da sağlık sorunlarından dolayı hastanede tedavi görmekteydi.

         Merhum Hasan Hüseyin Erkoç’un cenazesi Ankara’dan Malatya’ya ailesi tarafından getirileceği ve Malatya Şehir mezarlığında defin edileceği öğrenilirken, işleminin ne zaman olacağı açıklanmadı.

 

BAŞKAN GÜRKAN’DAN TAZİYE MESAJI

       Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yayınladığı taziye mesajında; 

         Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Eski Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ağabeyimizin vefatını üzüntüyle öğrendim.

Hasan ağabeyimize Allah’tan rahmet, sevenleri ve ailesine sabırlar diliyorum.

Selahattin GÜRKAN
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı


 BAŞKAN GÜDER’DEN TAZİYE MESAJI

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder yayınladığı taziye mesajında; 

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn

          Önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hasan Hüseyin Erkoç’a ALLAH’tan rahmet, yakınlarına ve ailesine sabrı cemil niyaz ederim. Rabbim mekanını cennet eylesin.

Osman GÜDER
Battalgazi Belediye Başkanı


MALATYA ESKKK BAŞKANI ALİ EVREN’DEN TAZİYE MESAJI

       Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Keflet Kooperatifi Başkanı, TESKOMB Bölge Başkan Vekili Ali Evren mesajında;" Önceki Dönemler Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Baikanlığı yapan değerli dostumuz, arkadaşımız, Malatya’mızın değeri Hasan Hüseyin Erkoç’un vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım.

      İş Dünyasına önemli hiizmetleri olan birisiydi. Merhum Hasan Hüseyiin Erkoç’a Allah’tan Rahmet, Kederli ailesine ve yakınlarına Sabırlar dilerim.

Ali EVREN
Malatya ESKKK Başkanı 
TESKOMB Bölge Başkan V.

MALATYA TİCARET BORSASI BAŞKANI RAMAZAN ÖZCAN’DAN TAZİYE MESAJI

        Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan yayınladığı taziye mesajında;“ Önceki dönem Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hasan Hüseyin Erkoç'un vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim.

           Hasan Hüseyin Erkoç Başkanımıza,  Yüce Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Ramazan ÖZCAN

Malatya Ticaret Borsası 
Yönetim Kurulu Başkanı

AK PARTİ BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI KAHVECİ’DEN TAZİYE MESAJI

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci yayınladığı Taziye mesajında; 

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn.

         Önceki dönem Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailesine sabrı cemil niyaz ediyorum. 

Mekanı cennet olsun.

Basri KAHVECİ

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı

 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Keskin'den Taziye Mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın uzun yıllar başkanlığını yürüten Hasan Hüseyin Erkoç’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim.
Malatya TSO Başkanlığında mütevazi kişiliği ve Malatyalı duruşu ile tanıdığımız Merhum Erkoç, özellikle 2. Organize Sanayi Bölgesinin hayata geçirilmesi, Organize Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapımı gibi birçok hizmetin getirilmesinde önemli katkıları, girişimleri olmuş, özellikle sanayici ve tüccar ile esnaf ve sanatkar arasında samimi diyaloglar, işbirlikleri kurmuştur. 
Erkoç’un vefatı Malatya sanayisi ve esnaf camiası için önemli bir kayıptır. 
Merhum Hasan Hüseyin Erkoç’a Allah’tan Rahmet, Ailesi başta olmak üzere sanayici, tüccar ve esnaf camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun. 

Şevket KESKİN
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN