Malatya'da 5,3 Şiddetinde Deprem

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

              Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi İkizce Merkez üssü olan saat 20.48’de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çevre illerden de hissedilen depremle ilgili Malatya Valisi Ersin Yazıcı, “Şu ana kadar Battalgazi ilçesindeki 1 metruk binada yıkım oldu. 

            Sokaktan geçen 1 çocuğun ayağı kırıldı ve hastaneye intikal ettirildi. Birkaç tane de balkondan atlama vakası mevcut” dedi.


           Malatya depremle sallandı. Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48’de deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre 5.3 büyüklüğündeki deprem yerin 7 kilometre derinliğinde oldu.

         22 vatandaşın yaralandığı Malatya'daki depremi Kandilli Rasathanesi ise depremin 5.2 büyüklüğünde ve yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiğini bildirdi.

        Deprem, Malatya’nın yanı sıra Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep’ten de hissedildi. Sarsıntının hemen ardından çok sayıda vatandaşın sokaklara çıktığı gözlendi.

BAKANLARDAN AÇIKLAMA

           İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde saat 20.48’de 5.3 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

            Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Malatya Yeşilyurt’ta meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 

            İl Müdürlüğü ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarını sürdürüyorlar. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun” dedi.

               Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da “Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremin hissedildiği alandan ilgili birimlerimize olumsuz bildirim olmamıştır.

            UMKE Timleri bölgede tarama yapmak üzere görevlendirilmiş durumdadır. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN